جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

ملی‌پوشان کاراته با زیارت بارگاه کریمه اهل بیت (س) راهی مسابقات آسیایی شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ملی‌پوشان کاراته با زیارت بارگاه کریمه اهل بیت (س) راهی مسابقات آسیایی شدند


سرپرست هیئت کاراته استان قم گفت: ملی‌پوشان کاراته کشورمان بعد از تمرین در قم با زیارت بارگاه نورانی کریمه اهل بیت (س) راهی مسابقات آسیایی شدند.

سرپرست هیئت کاراته استان قم:

علیرضا برخورداری امروز در قم اظهار کرد: مایه افتخار خانواده کاراته قم است که در راه کسب آمادگی برای حضور موفق تیم ملی کاراته بزرگسالان کشورمان در مسابقات آسیایی میزبان چهره‌های سرشناس کاراته کشورمان بود.

وی ادامه داد: از خرداد ماه سال جاری که بلافاصله بعد از پایان پیکارهای سوپر لیگ کاراته مردان باشگاه‌های کشور شاهد حضور غلامرضا دباغیان مربی مطرح کاراته استان قم در راس کادر فنی تیم ملی بودیم، قم تا کنون سه مرحله میزبانی اردوهای تیم ملی را بر عهده داشته است.

سرپرست هیئت کاراته استان قم اضافه کرد: تیم ملی بعد از برگزاری دو مرحله اردوی آماده‌سازی خود در قم، دو مرحله اردوی دیگر نیز به شهرهای شمالی و غربی ایران رفت و سپس آخرین اردوی خود را پیش از اعزام به رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا در قم برگزار کرد.

وی یادآور شد: خوشبختانه این اردو با حضور استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان استان قم در تمرینات ملی‌پوشان حال و هوای دیگری داشت و ملی‌پوشان با حضور در بارگاه نورانی حضرت فاطمه معصومه (س) و شارژ روحی از نظر معنوی راهی رقابت‌های قهرمانی آسیا شدند.

برخورداری با بیان اینکه تیم ملی کاراته کشورمان برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی آسیا راهی کشور ژاپن شد، ابراز کرد: تیم ملی کاراته کشورمان یکی از مدعیان کسب مقام قهرمانی سیزدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی مردان آسیا به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: سیزدهمین دوره پیکارهای کاراته مردان قهرمانی آسیا روزهای دوازدهم تا شانزدهم شهریور ماه به میزبانی شهر یوکوهامای ژاپن برگزار می‌شود و تیم‌های ملی مردان و زنان کشورمان در هر دو بخش کومیته تیمی و انفرادی این پیکارها با حریفان خود رقابت می‌کنند.

سرپرست هیئت کاراته استان قم در ادامه با اشاره به ترکیب تیم اعزامی مردان ایران به این رقابت‌‌ها، عنوان کرد: مهران قربان‌علی‌پور در کاتای انفرادی، رضا خداشناس، سیدجمشید حسینی و بهنام قاسمی در کاتای تیمی برای کسب مدال این دوره از رقابت‌ها به مصاف حریفان می‌روند.

وی بیان کرد: همچنین رضا روشن، امیر مهدی‌زاده، حسین سمندر، بهمن عسگری، ذبیح‌الله پورشیب، سجاد گنج‌زاده، ایمان سنچولی، ابراهیم حسن‌بیگی، سعید احمدی و یونس نوروزی در بخش کومیته تیمی و انفرادی مردان برابر رقبا به روی تاتامی خواهند رفت.

برخورداری با اشاره به حضور دو مربی از استان قم در کادر فنی تیم ملی کاراته بزرگسالان ایران، اظهار کرد: غلامرضا دباغیان به سرمربی و علیرضا کتیرایی به عنوان مربی نمایندگان قم در کادر فنی هستند، ضمن اینکه شهاب سلطانی، نجف‌علی مقدم و تورج ساسانی دیگر مربیان تیم ملی محسوب می‌شوند و سیدمحمد حسینی نیز به عنوان مربی بدنساز در کادر تیم ملی حضور دارد.

وی با بیان اینکه عبدالرضا صحرانورد به عنوان سرپرست فنی تیم ملی را در این رقابت‌ها همراهی می‌کند، در پایان اظهار کرد: آخرین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا در سال 2013 به میزبانی کشور امارات به انجام رسید و تیم ملی ایران با اقتدار قهرمان شد و اکنون نیز در خاک یکی از رقبای سرسخت خود یعنی ژاپن به دنبال حفظ این عنوان ارزشمند است./ فارس

آدرس کوتاه :