جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

ملی‌پوش قمی در جمع محبوب‌ترین فوتسالیست‌های ایران قرار گرفت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ملی‌پوش قمی در جمع محبوب‌ترین فوتسالیست‌های ایران قرار گرفت


بازیکن ملی‌پوش و مطرح فوتسال استان قم از نگاه کارشناسان فوتسال به عنوان یکی از سه بازیکن محبوب فوتسال کشورمان لقب گرفت.

نسخه چاپيارسال به دوستان بعد از کسب عنوان برترین بازیکن سال 2014 آسیا

در حالی که آخرین حضور تیم ملی فوتسال کشورمان در مسابقات جام ملت‌های آسیا به سال 2014 و اردیبهشت ماه سال گذشته باز می‌گردد و بعد از آن تیم ملی بیشتر در رقابت‌های بین‌المللی و تورنمنت‌های معتبر حضور یافته، اکنون نوبت به مهیا شدن ملی‌پوشان کشورمان برای حضور در انتخابی مسابقات جام جهانی 2016 فوتسال جهان رسیده است.

به همین منظور اردوی جدید تیم ملی فوتسال کشورمان آغاز شده و این تیم قرار است در نخستین رقابت تدارکاتی برون‌مرزی سال جاری به کشور پرتغال سفر کرده و با این تیم مطرح اروپایی فوتسال جهان دو دیدار دوستانه انجام بدهد و میزان آمادگی خود را محک بزند.

در حالی که این‌روزها اردوی تیم ملی فوتسال کشورمان در حال برگزاری است و سفر تیم ملی به پرتغال روز سی‌ام خرداد ماه انجام می‌شود، معرفی محبوب‌ترین فوتسالیست‌های کشور برای نخستین‌بار صورت گرفت و سه تن از ملی‌پوشان فوتسال کشورمان از جمله بازیکن مطرح فوتسال قم در رتبه‌های اول تا سوم جای دارند.

نظرسنجی محبوب‌ترین بازیکن تیم ملی فوتسال ایران بین 6 ملی‌پوش سرشناس کشورمان برگزار شد و در پایان این نظرسنجی حسین طیبی بهترین گلزن سیزدهمین دوره جام ملت‌های فوتسال آسیا در سال 2014 به عنوان محبوب‌ترین بازیکن تیم ملی انتخاب شد.

همچنین علی‌اصغر حسن‌زاده دومین گلزن برتر مسابقات فوتسال جام ملت‌های آسیا در سال 2014 که عنوان ارزشمند‌ترین بازیکن این جام را نیز کسب کرد در کنار فرهاد فخیم ملی‌پوش تیم دبیری تبریز عنوان سومین بازیکن محبوب فوتسال کشور را به خود اختصاص داد.

این رای‌گیری از بین حسین طیبی، فرهاد فخیم، علی‌اصغر حسن‌زاده، محمد طاهری، مصطفی نظیر و محمد کشاورز انجام شد و در نهایت طیبی، فخیم و حسن‌زاده اول تا سوم شدند و تیم ملی با تکیه بر تجربه و توانایی این بازیکنان آماده بازی‌های آتی این رشته شود.

این در حالی است که علی‌اصغر حسن‌زاده معروف‌ترین و سر‌شناس‌ترین بازیکن فوتسال قم که امسال دومین فصل حضور خود در تیمی از مسابقات لیگ فوتسال باشگاه‌های کشور روسیه یعنی نوریلسکی نیکل را سپری می‌کند و گویا قصد بازگشت به ایران را دارد.

این بازیکن بعد از درخشش در سیزدهمین دوره مسابقات فوتسال جام ملت‌های آسیا در کشور ویتنام که با کسب مقام نایب قهرمانی برای تیم ملی فوتسال کشورمان همراه بود از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان برترین بازیکن سال 2014 قاره کهن انتخاب شد و به صورت ویژه مورد تقدیر قرار گرفت.

حسن‌زاده سابقه دو دوره حضور در مسابقات جام جهانی فوتسال در سال‌های 2008 و 2012 را دارد و همراه با تیم ملی فوتسال کشورمان در پنج دوره رقابت‌های آسیایی نیز حضور داشته و در رده باشگاهی نیز عضو تیم‌های ارم‌کیش قم، فولاد ماهان اصفهان، صبای قم و نوریلسکی نیکل روسیه بوده است.

// فارس

آدرس کوتاه :