جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

منادی وحدت - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

منادی وحدت

منادی وحدت


Loading the player...
در آخرین روزهای ماه صفر سال 1292هـ . ق، در خانه¬ای از خاندان طباطبایی، در شهر تاریخی بروجرد، کودکی چشم به جهان گشود که او را حسین نامیدند. او از همان ایام کودکی، مورد مهر و علاقه سرشار پدرش، سید علی قرار گرفت و در سایه توجهات او تعلیم، تربیت و رشد یافت.

آیت الله بروجردی به اغلب علوم و فنون معمول در حوزه اشراف کامل داشت و در بسیاری از آن صاحب نظر و دارای مبانی خاصی بود . شهید مرتضی مطهری در این باره می نویسد :

"آقای بروجردی که ما پای درسش رفتیم و دیدیم که آن طور در مسائل فقهی و اصولی اظهار نظر می کند ... فقیه درجه اول زمان خود بود ... در فقه و اصول مرد فوق العاده متبحر و صاحب نظری بود و بر تفاسیر قرآن هم مسلط بود و بیش از نصف قرآن را حفظ بود . ادبیات عربش فوق العاده خوب بود . انسان باور نمی کرد که یک مرد فقیه به ادبیات فارسی این چنین مسلط باشد . گاه می شد که به یک مناسبتی شعری از مولوی یا حافظ می خواند که انسان می فهمید که او تا بر اینها مسلط نباشد نمی تواند این ها را به یک مناسبتی در جای خود بخواند . در اطلاعات تاریخی هم خوب بود ...


او از ابتدای طلبگی به هر علم و رشته ای که وارد می شد به متن درسی بسنده نمی کرد ، بلکه به طور تحقیقی و گسترده موضوع را پیگیری می نمود و در آن به حد اجتهاد می رسید . ایشان خود می فرمود : "من حتی مسائل علم نحو و مطالب معانی و بیان را به طور اجتهادی خواندم و بررسی کردم ، سعی کردم در هر مسأله از هر علمی که می خوانم ، صاحب نظر باشم... "

مستند منادی وحدت به بررسی زندگی و شخصیت حضرت آیت ا... العظمی بروجردی میپردازد.

تهیه کننده وکارگردان: حجه الاسلام سید علیرضا جعفری
تصویربردار : ماندنی
 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.