رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

مناطق حاشیه‌ای شهر قم مورد توجه باشد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در شهر قم حساسیت‌های خاصی وجود دارد، گفت: نباید مناطق حاشیه‌ای را از نظر دور نگه دارید و نباید همه توجه معطوف به مرکز شهر باشد.

آیت الله یزدی؛

آیت‌الله محمد یزدی در دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر قم با تبریک انتصاب سقاییان‌نژاد اظهار کرد: خوشحالیم که این عنایت شامل حال شما شده و توفیق یافتید در شهر قم که دارای ویژگی‌های خاصی است خدمت کنید.

وی با اشاره به اینکه در سفرهای خود به اصفهان دیده‌ام که چهره این شهر تغییر یافته است، گفت: کسانی که به هر شهری سفر می‌کنند تصویر خاصی دارند و آنهایی که به شهر قم می‌آیند این شهر را پایگاه انقلاب می‌دانند و هنوز هم به دنبال این هستند که چگونه این انقلاب از این شهر به پیروزی رسید.

قم دارای جایگاه خاص و ویژه‌ای است

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه آنهایی که از خارج کشور به قم سفر می‌کنند می‌خواهند راز تحقق این انقلاب را بدانند و به دنبال مسائل فرهنگی هستند، اضافه کرد: شهر قم به دلیل وجود حرم مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران و حضور مراجع تقلید دارای جایگاه خاص و ویژه‌ای است و باید در اداره شهر به این مسائل توجه لازم را داشته باشید.

وی با اشاره به اینکه در انجام وظیفه خود به شرح وظایف و سیاست‌های کلی حاکمیت عمل کنید، بیان کرد: امیدواریم که در این شهر بتوانید منشأ خیر و برکت باشید و از شما به نیکی یاد شود.

آیت‌الله یزدی با بیان اینکه عمل به رهنمودهای رهبری به عنوان ولی امر مسلمین بر همه امور حاکم است، بیان کرد: رضایت عموم را بر رضایت افراد مقدم بدارید.

وی با اشاره به اینکه در شهر قم حساسیت‌های خاصی وجود دارد و باید نسبت به این حساسیت‌ها دقت نظر داشته باشید گفت: نباید مناطق حاشیه‌ای را از نظر دور نگه دارید و نباید همه توجه معطوف به مرکز شهر باشد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر نیز همراهی لازم را با شهرداری خواهد داشت، افزود: این شهر مورد توجه است البته در کنار مشکلات خاص خود، توفیقات خاص خود را نیز دارد.

ضرورت توجه به فرصت‌های موجود در قم

شهردار قم نیز در این دیدار طی سخنانی با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم در شهر کریمه اهل بیت(س) خدمات لازم را ارائه کنیم، بیان کرد: در این مسیر از حضرت فاطمه معصومه(س) طلب عنایت کرده‌ایم و به حمایت‌های بزرگانی همچون حضرتعالی چشم امید داریم.

مرتضی سقاییان‌نژاد ضرورت توجه به فرصت‌های موجود در این شهر را مورد تأکید قرار داد و یادآور شد: امیدواریم که با همدلی و وحدت کلمه در استان بتوانیم به انجام وظیفه بپردازیم.

وی یادآور شد: امیدواریم که بتوانیم در امر خدمت به مردم تلاش لازم را داشته باشیم و توفیقات الهی نیز شامل حال ما شود.

آدرس کوتاه :