جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

منافقان با نیرنگ‌هایشان در پی خالی‌کردن جبهه مسلمانان هستند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

منافقان با نیرنگ‌هایشان در پی خالی‌کردن جبهه مسلمانان هستند


آیت‌الله سبحانی بابیان اینکه منافقان همواره در حال رنگ عوض کردن و تغییر شخصیت هستند، گفت: منافقان کسانی هستند که مردم را تشویق می‌کنند میدان نبرد با کفار را ترک کنند تا جمعیت کم شود و کفار جبهه جنگ را فتح کنند و مسلمانان را شکست دهند.

آیت‌الله سبحانی؛

آیت‌الله جعفر سبحانی در درس تفسیر قرآن کریم که در مدرسه علمیه حجتیه قم برگزار شد اظهار داشت: از امام علی (ع) 11 هزار خطبه، نامه و کلمات قصار نقل شده است ولی همه این‌ها پس از رحلت رسول خدا است و در زمان حیات پیامبر (ص) امیرالمؤمنین (ع) سخنی نفرمودند، در زمان پیامبر (ص) امام علی (ع) چیزی نگفتند چون رسول خدا به عنوان پیامبر و رهبر مردم حضور داشتند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به لزوم حمایت از دین اسلام افزود: افرادی که مردم را از جبهه باز می‌دارند، منافق هستند که خداوند نیز در قرآن کریم به آن‌ها اشاره کرده است. انسان‌های منافق علاوه بر اینکه خود به جبهه دفاع از اسلام نمی‌روند بلکه دیگران را هم از رفتن به میدان جنگ باز می‌دارند.

آیت‌الله سبحانی با بیان اینکه منافقان همواره در حال رنگ عوض کردن و تغییر شخصیت هستند بیان کرد: منافقان کسانی هستند که مردم را تشویق می‌کنند تا میدان نبرد با کفار را ترک کنند که علت آن این است که جمعیت کم شود و منافقان و کفار جبهه جنگ را فتح کنند و مسلمانان را شکست بدهند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به تفسیر آیه‌ای از سوره احزاب عنوان کرد: شخص منافق در شرایطی دوست است ولی اگر موقعیت به نفع آن‌ها نباشد از پشت ضربه می‌زند و همواره در راستای رسیدن به منافع خویش تلاش می‌کند.

وی با اشاره به خصوصیات انسان‌های منافق تصریح کرد: انسان‌های منافق به آخرت و روز قیامت اعتقادی ندارند و برای همین تلاش می‌کنند تا در دنیا به اهداف خویش دست پیدا کنند. منافقان موقعی که شیپور جنگ را بشوند میدان جنگ را ترک می‌کنند و هنگامی که دشمن رفت مسلمانان را با زبان‌های تیز خود اذیت می‌کنند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم افزود: یکی از خصوصیات منافقان حریص بودن آن‌ها است و هنگامی که مسلمانان به غنایمی در جنگ دست پیدا کردند در پی رسیدن به آن هستند و به مال مسلمانان حرص می‌ورزند، یکی دیگر از ویژگی‌های انسان‌های منافق بی‌‌ایمانی نسبت به خداوند است.

آیت‌الله سبحانی بیان کرد: به‌دلیل اینکه منافقان مؤمن نیستند روز قیامت به خداوند طلبکار نیستند، کافران هر اقدامی را که انجام دادند برای رسیدن به منافع خویش بوده و عمل و اقدامی برای رضای خداوند انجام ندادند.

وی تصریح کرد: ادیسون برق را کشف کرد و مسجد ما به وسیله این نعمت روشن کرد که برخی معتقد هستند که خداوند باید وی را در روز قیامت به سوی بهشت روانه کند، ما باید در این راستا انگیزه وی را مورد بررسی قرار دهیم که برای شهرت و رسیدن به ثروت و یا برای رضای خداوند بوده است.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه قرآن کریم در همه زمان‌ها حجت و معیار است افزود: قرآن همانند آفتاب است، آفتاب در یک جهان نمی‌تابد بلکه برای همه جهانیان است، قرآن کریم خصوصیاتی که برای منافقان می‌گوید در مورد همه انسان‌های منافق صدق می‌کند و در هنگامی که برای رسیدن به هدف خویش تلاش می‌کنند با ما دوست می‌شوند.

آدرس کوتاه :