رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

منبر عالمانه سبب آبروبخشی به پیامبر است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


یکی از مراجع تقلید گفت: اگر منبر ما عالمانه باشد، آبرو به پیامبر(ص) دادیم و اگر سخن، کلام و بیان ما پایین باشد، نه تنها خودمان را پایین آوردیم، بلکه شریعت را نیز پایین آوردیم.

آیت الله سبحانی؛

آیت‌الله جعفر سبحانی در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم برگزار شد، اظهار کرد: امیر مومنان(ع) می‌فرماید انسان اگر بخواهد کسی را امتحان کند از طریق نماینده‌اش می‌تواند امتحان کند.

وی با بیان اینکه ما در منبر به عنوان پیامبر(ص) و امام(ع) هستیم، گفت: اگر منبر ما عالمانه باشد، آبرو به پیامبر(ص) دادیم و اگر سخن، کلام و بیان ما پایین باشد نه تنها خودمان را پایین آوردیم، بلکه شریعت را نیز پایین آوردیم.

این مرجع تقلید یادآور شد: ما نماینده رسول اکرم(ص) هستیم و عمل و بیان ما در خارج سبب اعتبار ‌بخشی می‌شود، اگر عمل ما پایین باشد، از اعتبار پیامبر اکرم(ص) می‌کاهد.

وی با با بیان اینکه برای منبر رفتن باید مطالعه کرد، گفت: دوران جوانی دوران اندوختن سرمایه است، بنابراین باید سرمایه علمی را اضافه کنیم و از کارهای جانبی بکاهیم و کارهای اساسی انجام دهیم.

سبحانی یادآور شد: مردم دوران کنونی با گذشته فرق دارند و گوش‌ها و چشم‌هایشان باز است و از رویدادهای دنیا آگاهی دارند و با معلومات پای منبر حاضر می‌شوند، بنابراین باید آنها از خود راضی بگذاریم.

آدرس کوتاه :