جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

منتخب‌الاثر جامع‌ترین کتاب در زمینه مهدویت است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

منتخب‌الاثر جامع‌ترین کتاب در زمینه مهدویت است


یکی از مدرسین حوزه علمیه قم گفت: منتخب‌الاثر از آثار ارزشمند آیت‌الله صافی گلپایگانی است که در زمینه مهدویت تألیف شده و جامع‌ترین کتاب در این زمینه محسوب می‌شود.

آیت الله فقیه سبزواری؛

آیت‌الله سیدمحمدصادق فقیه‌سبزواری با اشاره به ضرورت گسترش معارف مهدوی در جامعه کنونی اظهار کرد: با توجه به اینکه از دیرباز منبر یک رسانه زنده تلقی می‌شود، شایسته است مبلغان و وعاظ از این کتاب در بیان معارف مهدوی هنگام سخنرانی بهره ببرند.

وی با اشاره به قدمت تالیف کتاب منتخب‌الاثر آیت‌الله صافی گلپایگانی تصریح کرد: این فقیه برجسته از دوران جوانی با دستور آیت‌الله بروجردی نسبت به تحقیقات و تالیفات در زمینه مهدویت اهتمام داشت که نتیجه آن تالیف کتاب ارزشمند منتخب‌الاثر است.

مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، جمع‌آوری احادیث و روایات گوناگون را در زمینه اثبات مهدویت در کتاب ارزشمند منتخب‌الاثر مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: منتخب‌الاثر بهترین و جامع‌ترین کتابی است که به روایات مربوط به امام زمان ‌‌(عج) می‌پردازد.

فقیه‌سبزواری در بخش دیگری با اشاره به ترجمه این کتاب ارزشمند به زبان فارسی تصریح کرد: ترجمه این اثر ارزشمند موجب شده است که مخاطبان فارسی زبان نیز بتوانند از این کتاب بهره ببرند.

وی با بیان اینکه جمع‌آوری یک‌هزار و 200 حدیث و روایت با اسناد محکم برای اثبات مهدویت کار قابل تاملی است، گفت: آیت‌الله صافی گلپایگانی از دوران جوانی با معرفتی خاص نسبت به حضرت ولی عصر (عج) در این عرصه قدم گذاشته است.

آدرس کوتاه :