جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

منشور عفاف منتشر شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

منشور عفاف منتشر شد


انتشارات بوستان کتاب دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم سه اثر جدید خود از جمله منشور عفاف (تفسیر سوره نور) را به بازار چاپ و نشر عرضه کرد.

به قلم آیت‌الله احمد بهشتی

کتاب منشور عفاف(تفسیر سوره نور) از تازه‌های نشر بوستان کتاب است که به قلم آیت‌الله احمد بهشتی عضو خبرگان رهبری منتشر شده است.

در مقدمه این اثر می‌خوانیم: سوره نور، از سوره‏‌هاى برجسته‏‌اى است که در بردارنده برنامه «عفاف» است و بر آن است تا انسان را با عفت پیشگى در همه جنبه‌‏هاى خانوادگى، پوششى، عقیدتى، حتى مالى و جهادى، آموزش دهد.

کتاب منشور عفاف (تفسیر سوره نور) سوره نور را با موضوع عفاف در همه جنبه‏‌ها به شیوه روایى - عرفانى تفسیر کرده است.

 

سیمای رمضان در صحیفه سجادیه

سیمای رمضان در صحیفه سجادیه از دیگر آثار منتشر شده انتشارات بوستان کتاب است که به قلم آیت‌‌الله علی کریمی جهرمی به رشته تحریر درآمده است.

در مقدمه این اثر آمده است: سیمای ماه مبارک رمضان در کلام امام سجاد(ع)، به طرز بسیار زیبایی، ترسیم شده است. آن امام بزرگوار در دو دعای دل‌نشین و عارفانه، نحوه ورود به ماه رمضان و نیز وداع با آن را، آموزش داده است.

 

تجلی انسان کامل در سیره حضرت محمد (ص)

تجلی انسان کامل در سیره حضرت محمد (ص) هم از دیگر آثار تازه منتشر شده انتشارات بوستان کتاب است که این ناشر حوزوی این اثر که به قلم محمد باقر شریعتی سبزواری نوشته شده است را روانه بازار چاپ و نشر کرده است.

در مقدمه کتاب آمده است: گفتار و رفتار پیامبر گرامی اسلام(ص) در طول حیات پربرکتش، اسوه کاملی از زندگی انسانی را در پیش چشم همگان نهاد و مفهوم «انسان کامل» را به روشنی تعریف کرد. از همین روست که بررسی سیره ایشان، ضرورتی است که باید به آن پرداخت. نویسنده در این اثر کوشیده است با استفاده از معتبرترین مصادر اهل‌سنت و شیعه و تطبیق آن با قرآن، سیره نبوی را استخراج و بیان کند و تجلّی انسان کامل را در سیره حضرت محمد(ص) نشان دهد.

// فارس

آدرس کوتاه :