جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

مهارت‌آموزی بیش از 16 هزار کارآموز قمی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مهارت‌آموزی بیش از 16 هزار کارآموز قمی


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم از ارائه آموزش‌های مهارتی به بیش از 16 هزار کارآموز جوان قمی و جویندگان کار در 9 ماه ابتدای سال 94 خبر داد.

در 9 ماه ابتدای سال 94 صورت گرفت

 

احمد عطارنیا امروز در قم با اشاره به فعالیت‌ها و عملکرد آموزشی این اداره‌کل و مراکز آموزشی تابعه در 9 ماه ابتدای سال جاری اظهار کرد: 16 هزار و 475 نفر در قالب 2 میلیون و 775 هزار و 992 نفرساعت در 9 ماه ابتدای سال جاری در بخش دولتی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای این استان از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند که این آموزش‌ها در سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی به متقاضیان ارائه شده که به طور عمده در حوزه‌های فنی و تخصصی است.

وی عنوان کرد: از مقدار آموزش یادشده 8 هزار و 686 نفر در بخش دولتی شامل آموزش در پادگان، آموزش در زندان‌های استان، آموزش در صنایع و اصناف، آموزش جوار دانشگاه، آموزش در روستاها و آموزش‌های ثابت در مراکز هشت‌گانه آموزشی و 7 هزار و 789 نفر در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای استان قم آموزش‌های مهارتی را فرا گرفته‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم تصریح کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای که سبب فراگیری مهارت یا ارتقای مهارت‌ها می‌شود، نقش به سزایی نیز در کاهش نرخ بیکاری دارند.

وی افزود: دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بر اساس آمارهای موجود سهم قابل توجهی از ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای این استان را به خود اختصاص داده‌اند.

عطارنیا توانمندسازی افراد فاقد مهارت و ارائه آموزش‌های مهارتی در راستای یاری رساندن به ایجاد اشتغال پایدار در جامعه و حفظ آن در جامعه شغلی کشور را مهمترین رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برشمرد.

وی با اشاره به بازار محور بودن اغلب آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان گفت: خصیصه این آموزش‌ها، نوعی پرورش کارآفرین است، به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و دانش فنی، قادر به کسب فرصت‌های شغلی مناسبی خواهند بود یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم در پایان با اشاره به خدمات الکترونیکی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برای متقاضیان گفت: متقاضیان ثبت‌نام در دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به آدرس www.portaltvto.ir، دفترچه راهنمای ثبت‌نام در دوره‌ها را دریافت کرده و در دوره‌های آموزشی شرکت کنند./ فارس

آدرس کوتاه :