رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

مهمترین هنر شهید مطهری تعمیق علم بود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


استاندار قم گفت: تمام هنر شهید مطهری تعمیق علم، بویژه در خصوص فلسفه و حکمت بود.

حجت الاسلام صالحی منش؛

حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق صالحی منش در هشتمین جشنواره شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی قم در سالن همایش های دفتر تبلیغات اسلامی، اظهار داشت: آن شهید از جهت اندیشه و فکر واقعا به مرحله تولید علم رسیده بود.

وی با اشاره به سخن حضرت امام (ره) مبنی بر اینکه کتاب های مطهری عاری از هر گونه اشتباه، ولی در عین حال عمیق است، افزود: امروز که روزی به نام روز معلم جشن گرفته می شود، باید دید در مطهری چه بود، که یاد کردن از آن ضروری است.

استاندار قم با بیان اینکه مطهری از نظر کمیت کارهای بسیار کم نظیری ارایه داده، و در عمر 55 ساله خود بیش از 80 کتاب نوشته است، افزود: حتی برخی از این کتاب ها مانند داستان و راستان و خدمات متقابل اسلام و ایران که به نظر خیلی روان و ساده است، ولی در طرز تفکر و نگاه به نوع مطلب واقعا کم نظیر و بی نظیر است.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اذعان به اینکه ایران امروز به رغم همه مشکلات موجود از نظر تجهیزات پزشکی و فناوری به لحاظ نیروی انسانی قوی ، در علم پزشکی از جایگاه خوبی در منطقه برخوردار است، افزود: بسیاری از پزشکان متخصص ، علاوه بر فعالیت های پزشکی در کشور ،در اروپا و آمریکا نیز فعالیت دارند که این برای کشور افتخار است.

استاندار قم همچنین تعمیق و گسترش علم پزشکی در کشور را برای سرآمد شدن در میان کشورهای منطقه ضروری خواند، و افزود: با توجه به اینکه قم جایگاه علم و اندیشه و تفکراست، این حرکت باید از قم شروع شود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: اگر چه دانشگاه علوم پزشکی قم از نظر مالی با مشکلات سختی مواجه است، ولی این مساله نباید مانع از انجام اقدامات جدی علمی در این دانشگاه شود..

در پایان این مراسم جمعی از اعضای هیات علمی و استادان برتر دانشگاه علوم پزشکی قم تجلیل شدند.

آدرس کوتاه :