رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

موافقت با تأسیس چند مدرسه علمیه در کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری مدیر و رئیس شورای گسترش حوزه‌های علمیه مصوبات شماره‌های «804»، «805»، «806» و «807» این شورا را به حجت‌الاسلام والمسلمین فرحانی معاون آموزش و امور حوزه‌های علمیه برای اجرا ابلاغ کرد. بر اساس این گزارش، طبق مصوبات این شورا، مدارس علمیه سفیران هدایت امام حسین(ع) شهر گتاب مازندران، امیرالمؤمنین (ع) شهر تبریز استان آذربایجان شرقی و ثقلین علی‌آباد کتول استان گلستان از شورای گسترش حوزه‌های علمیه مجوز فعالیت گرفتند. همچنین مدرسه علمیه سفیران هدایت امام صادق(ع) سیرجان مجوز موقت دو ساله دریافت کرده است. در این ابلاغیه آمده است: با عنایت به مصوبه شورای عالی مبنی بر تأمین هزینه‌های مدارس جدیدالتأسیس توسط مسئولان و متولیان، ضروری است تعهدات مالی برای تأمین فضاهای آموزشی، اداری و جاری از متقاضیان اخذ و نسخه‌ای از آن به دفتر برنامه‌ریزی و نظارت ارسال شود. گفتنی است، ابلاغ ضوابط، مقررات و دستورالعمل‌های لازم در خصوص راه‌اندازی مدارس مذکور و اعلان به معاونت‌های مسئول در ستاد مرکزی برای انجام امور مختلف، از دیگر بندهای این ابلاغیه بوده است.

از سوی مدیر حوزه ابلاغ شد

 به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری مدیر و رئیس شورای گسترش حوزه‌های علمیه مصوبات شماره‌های «804»، «805»، «806» و «807» این شورا را به حجت‌الاسلام والمسلمین فرحانی معاون آموزش و امور حوزه‌های علمیه برای اجرا ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش، طبق مصوبات این شورا، مدارس علمیه سفیران هدایت امام حسین(ع) شهر گتاب مازندران، امیرالمؤمنین (ع) شهر تبریز استان آذربایجان شرقی و ثقلین علی‌آباد کتول استان گلستان از شورای گسترش حوزه‌های علمیه مجوز فعالیت گرفتند.

همچنین مدرسه علمیه سفیران هدایت امام صادق(ع) سیرجان مجوز موقت دو ساله دریافت کرده است.

در این ابلاغیه آمده است: با عنایت به مصوبه شورای عالی مبنی بر تأمین هزینه‌های مدارس جدیدالتأسیس توسط مسئولان و متولیان، ضروری است تعهدات مالی برای تأمین فضاهای آموزشی، اداری و جاری از متقاضیان اخذ و نسخه‌ای از آن به دفتر برنامه‌ریزی و نظارت ارسال شود.

گفتنی است، ابلاغ ضوابط، مقررات و دستورالعمل‌های لازم در خصوص راه‌اندازی مدارس مذکور و اعلان به معاونت‌های مسئول در ستاد مرکزی برای انجام امور مختلف، از دیگر بندهای این ابلاغیه بوده است./ فارس

آدرس کوتاه :