سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

موفقیت کشتی گیران قمی در رقابتهای عمومی قهرمانی کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

موفقیت کشتی گیران قمی در رقابتهای عمومی قهرمانی کشور


رقابتهای کشتی عمومی قهرمانی کشور در دو بخش آزاد و فرنگی اواخر ساعات شب گذشته در تهران به پایان رسید و برترین ها معرفی شدند.

در تهران؛

رقابتهای کشتی عمومی قهرمانی کشور در دو بخش آزاد و فرنگی به مدت دو روز در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و در پایان برترین ها معرفی شدند.

در کشتی فرنگی این نتایج به دست آمد:

در رده ی سنی نوجوانان که با شرکت ۳۶۱ کشتی گیر از۲۹ استان برگزار گردید مهدی قربانی از قم در وزن ۴۲ کیلوگرم اول شد و در ۵۴ کیلوگرم علی شاه قلعه به مقام سوم رسید.

همچنین محمود رمز علی و  مهدی سجادی از قم هم به ترتیب در اوزان ۶۳ و ۱۰۰ کیلوگرم پنجم شدند.

بدین ترتیب نمایندگان قم در کشتی فرنگی نوجوانان صاحب یک مدال طلا و یک برنز شدند.

در رده ی سنی جوانان ۳۳۵ کشتی گیر از ۳۰ استان به مصاف هم رفتند که مهدی مراد حاصلی و علی اکبر حیدری هر دو از قم موفق به ایستادن در مکان نخست اوزان ۶۰ و ۹۶ کیلوگرم شدند.

بهترین نتیجه تیم های اعزامی از قم به این رقابتها در کشتی فرنگی جوانان به وقوع پیوست که حاصل آن کسب دو مدال طلا بود.

در رده ی سنی بزرگسالان کشتی فرنگی، دست کشتی گیران قمی از رسیدن به مدال کوتاه ماند؛

در وزن ۷۵ کیلوگرم مهدی آغاز صاحب عنوان پنجم کشور شد و تنها کشتی گیر قمی حاضر در بین نفرات برتر این رقابتها بود؛ مسابقاتی  که با شرکت ۳۲۹ کشتی گیر از ۳۰ استان انجام شد.

در کشتی آزاد این نتایج به دست آمد:

در رده ی سنی نوجوانان این مسابقات و در وزن ۴۲ کیلوگرم مرتضی ربیعی در مکان پنجم وزن خود ایستاد.

مسابقاتی که با حضور ۳۶۹ کشتی گیر از ۳۱ استان برگزار شد.

در کشتی آزاد رده ی سنی جوانان، استان قم بدترین نتیجه را کسب کرد و در بین نفرات برتر این رقابتها هیچ نامی از کشتی گیران قمی به چشم نمی خورد؛ مسابقاتی که ۳۶۴ کشتی گیر از ۲۹ استان کشور در آن حضور داشتند.

در رده ی سنی بزرگسالان هم جواد نظری از قم با ایستادن در جایگاه پنجم کشور در وزن ۸۶ کیلوگرم به کار خود پایان داد؛ در این رقابتها هم ۳۳۶ کشتی گیر از ۳۰ استان با یکدیگر سرشاخ شدند.

بدین ترتیب استان قم در مجموع دو بخش کشتی آزاد و فرنگی سه رده ی سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با اعزام ۶ تیم و ۸۹ نفر به این رقابتها با کسب ۳ مدال طلا و یک مدال برنز به کار خود پایان داد.

آدرس کوتاه :