رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

موفقیت 4 فرنگی‌کار قم در کسب مدال از جام بین‌المللی شاهد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس هیئت کشتی استان قم از موفقیت چهار نماینده قم در کسب مقام سوم و مدال برنز از مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی جام شاهد خبر داد.

رئیس هیئت کشتی استان قم خبر داد

محسن حلوایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام شاهد در حالی به انجام رسید که چهار فرنگی‌کار شاخص و خوشنام کشتی استان قم نیز در این پیکارها حضور داشتند و با ارائه عملکردی بسیار خوب در موفقیت تیم ملی تاثیر مثبت داشتند.

وی با بیان اینکه چهار فرنگی‌کار جوان قم از مسابقات کشتی فرنگی بین‌المللی جام شاهد موفق به کسب مدال برنز شدند، اضافه کرد: این دوره از رقابت‌های بین‌المللی جام شاهد در هر دو رشته کشتی آزاد و فرنگی ویژه رده سنی جوانان به انجام رسید و خوشبختانه چهار مدال نصیب فرنگی‌کاران قم شد.

رئیس هیئت کشتی استان قم ابراز کرد: میزبانی این دوره از‌ رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی جوانان جام شاهد را سالن شهدای هفتم تیر تهران بر عهده داشت و در پایان این پیکارها در رشته کشتی آزاد تیم‌های روسیه، اوکراین و ایران (ب) اول تا سوم شدند.

وی در ادامه به برترین‌های مسابقات کشتی فرنگی جام شاهد نیز اشاره کرد و با بیان اینکه چهار نماینده قم در ترکیب تیم اصلی کشتی فرنگی ایران در این رقابت‌ها حضور داشتند، ابراز کرد: در پایان مسابقات تیم‌های قرقیزستان، گرجستان و ایران (الف) مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

حلوایی خاطرنشان کرد: در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران علیرضا نجاتی،‌ فرامرز پیامی،‌ مهدی ابراهیمی و علی‌اصغر شهبازی به نمایندگی از هیئت کشتی استان قم به میدان رفتند و با ارائه کشتی‌های زیبا برای نماینده کشورمان در نهایت موفق به کسب عنوان سوم و مدال با ارزش برنز مسابقات بین المللی کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جام شاهد شدند.

وی یاد آور شد: این دوره از مسابقات کشتی فرنگی جام بین‌المللی شاهد با حضور تعداد 93 کشتی‌گیر شرکت کننده از استان‌های مختلف در رشته آزاد و 84 ورزشکار مستعد در رشته فرنگی از هفت کشور صاحب نام کشتی دنیا و ایران به مدت دو روز در تهران به انجام رسید.

رئیس هیئت کشتی استان قم ابراز کرد: علیرضا نجاتی در وزن 50 کیلوگرم با مدال برنز نوجوانان جهان در سال 2014، فرامرز پیامی در وزن 55 کیلوگرم با مدال طلای جوانان ایران در سال جاری، مهدی ابراهیمی در وزن 74 کیلوگرم با مدال برنز نوجوانان آسیا در سال 2013 و علی‌اصغر شهبازی در وزن 100 کیلوگرم با مدال نقره مسابقات جوانان آسیا در سال 2014 چهار نماینده قم در این مسابقات بودند در حالی که سه نفر از این جمع سابقه کسب مدال از مسابقات جهانی و آسیایی دارند.

وی اضافه کرد: در مسابقات کشتی آزاد تیم‌هایی از کشورهای اوکراین، قرقیزستان، روسیه، عراق، بلاروس، آذربایجان و گرجستان و در پیکارهای کشتی فرنگی نیز تیم‌هایی از کشورهای اوکراین، قرقیزستان، آذربایجان، گرجستان، ارمنستان و عراق به همراه تیم‌های منتخب کشتی آزاد و فرنگی جوانان ایران به صورت تیم به تیم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

آدرس کوتاه :