جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

ناآگاهی مهم‌ترین دلیل روی آوردن زنان به مصرف شیشه - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ناآگاهی مهم‌ترین دلیل روی آوردن زنان به مصرف شیشه


مسئول نخستین کمپ ترک اعتیاد زنان در قم گفت: ناآگاهی مهم‌ترین دلیل روی آوردن زنان به مصرف شیشه است.

ساری عنوان داشت؛

لادن ساری اصلانی در نشست تخصصی طرح کارزار رسانه‌ای پیشگیری از مصرف شیشه بیان کرد: در سال‌های اخیر روی آوردن زنان به سمت و سوی اعتیاد به وی‍ژه اعتیاد شیشه افزایش یافته است که مهم‌ترین دلیل آن را می‌توان ناآگاهی از خطرات این ماده مخدر عنوان کرد.

وی با بیان در بسیاری از اوقات زنان ناخواسته به سمت اعتیاد شیشه رفته‌اند تصریح کرد: در برخی موارد مردان معتاد برای اینکه از اعتراض‌های همسر خود در امان باشند او را را نیز به این ماده مخدر گرفتار کرده و بدین سان یک خانواده درگیر اعتیاد به ویژه اعتیاد شیشه می‌شود.

مسئول نخستین کمپ ترک اعتیاد زنان در قم‌ با اشاره به برخی دوستی‌ها در ارتباط با افزایش اعتیاد دختران جوان ‌بیان کرد: بسیاری از دختران جوان که در رابطه‌های دوستی به مهمانی‌های رایج بین برخی جوانان می‌روند برای اثبات اعتماد به نفس خود با آنان همراه شده و به مصرف روانگردان شیشه روی می‌آورند و با یکبار مصرف گرفتار این دام می‌شوند.

ساری اصلانی بیان کرد: مخدرهای صنعتی درد ناشی از خماری ندارد و از آنجایی که مواد مصرفی آن‌ها نیز بدون بو است، تشخیص اعتیاد این افراد در مراحل اولیه کار دشواری است اما اگر کسی به صورت افراطی هر اقدامی را انجام دهد، در حالی که در گذشته تمایلی به انجام آن نداشته است خطر مصرف مواد مخدر توسط وی وجود دارد.

مسئول کمپ ترک اعتیاد زنان در قم ادامه داد: وسواس، پرخاشگری، بی‌حواسی و نبود تعادل نشانه مصرف ماده محرک شیشه است. پس اگر یکی از اطرافیان شما بیش از اندازه کار می‌کند، می‌خندد، بیش از اندازه به نظافت خود اهمیت می‌دهد، پرخاشگر است، تعادل رفتاری خود را از دست داده و وسواس در او بروز کرده است باید بدانید مدتی است مخدر صنعتی مانند شیشه مصرف می‌کند.

آدرس کوتاه :