جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

ناداوری ها سهمیه آسیایی را از صبای قم گرفت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ناداوری ها سهمیه آسیایی را از صبای قم گرفت


رییس هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی صبای قم گفت: با ناداوری ها عملا 21 امتیاز از دست دادیم و اگر این امتیازها با امتیازات کنونی جمع می شد، می توانستیم سهمیه آسیایی کسب کنیم.

غمخوار عنوان کرد؛

اکبر غمخوار در خصوص عملکرد صبای قم در فصل جاری لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور اظهار داشت: امسال تیم جوان و خوبی را بستیم اما متاسفانه در ارزیابی هایی که انجام دادیم در هفت بازی، ضعف داوری باعث شد تا نتیجه بازی تغییر کند.

وی خاطرنشان کرد: مستحق حضور در رده های بالاتر لیگ برتر فوتبال کشور بودیم، اما تیم هایی مثل ما که اهل فوتبال پاک هستند، قربانی این مسائل می شوند و در چند بازی در واقع سر ما را ذبح کردند در حالی که شرایط می توانست به گونه ای دیگر رقم بخورد.

غمخوار در مورد اینکه آیا از مهدی تارتار برای فصل آینده لیگ برتر فوتبال کشور برنامه گرفته است یا خیر گفت: در حال حاضر تنها گزینه ما تارتار است و صحبت های کلی هم داشته ایم اما در خصوص دریافت برنامه بعد از هفته پایانی لیگ اقدام خواهیم کرد.

رییس هیات مدیره باشگاه صبای قم در خصوص مشکلات مالی این باشگاه بیان داشت: مشکل برای همه تیم ها است که به علت اجرا نشدن تعهدات سازمان لیگ تیم ها با مشکل روبرو شدند که این مساله از دو موضوع ناشی می شود، یکی پرداخت نکردن سهم تبلیغات دور زمین و دیگری پرداخت نکردن حق پخش تلویزیونی که متاسفانه این موضوع در مورد باشگاه ها اجرا نشده و باعث شده تا باشگاه ها در بحران قرار بگیرند.

وی افزود: یکی از شرایط AFC برای لیگ حرفه ای، پرداخت حق پخش تلویزیونی است و در آخرین جلسه ا ی که با عزت الله ضرغامی رییس سابق صدا و سیما داشتیم او تعهد کرد که حق پخش پرداخت شود، اما مدیر جدید آمد و ابراز مشکلات بودجه ای می کند در حالی که این سوال مطرح می شود که درآمد حاصل از تبلیغات و مواردی که از فوتبال در می آید، کجا خرج می شود.

غمخوار در مورد اینکه سهام باشگاه صبای قم قرار است به بخش خصوصی واگذار شود، یادآور شد: قصد داریم 70 درصد سهام را به بخش خصوصی بدهیم و 30 درصد دیگر در اختیار استانداری و شهرداری قم خواهد بود، در این زمینه چند پیشنهاد هم داشته ایم که به دنبال بررسی آنها هستیم اما نکته ای که قابل توجه است این است که 100درصد تیم در قم باقی خواهد ماند.

صبای قم هم اکنون با کسب 34 امتیاز در رده هشتم مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور قرار دارد و جمعه آینده در بازی پایانی خود در ورزشگاه یادگار امام(ره) قم میزبان تیم فولاد خوزستان است.

آدرس کوتاه :