رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

ناشنوایان قم صاحب 2 مدال المپیاد فرهنگی ورزشی کشور شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ناشنوایان قم صاحب 2 مدال المپیاد فرهنگی ورزشی کشور شدند


رئیس هیئت ورزش‌های ناشنوایان استان قم از عملکرد موفق تیم دو و میدانی این هیئت در کسب 2 مدال از المپیاد فرهنگی ورزشی ناشنوایان کشور خبر داد.

رئیس هیئت ورزش‌های ناشنوایان استان قم:

مصطفی علیزاده امروز اظهار کرد: بعد از درخششی که ورزشکاران رشته‌های کاراته، والیبال، فوتسال و کشتی در رقابت‌های چند سال اخیر ورزش‌ ناشنوایان قهرمانی کشور داشتند خوشبختانه در دو و میدانی نیز صاحب مدال‌های ارزشمندی شدیم.

وی ادامه داد: کسب مدال‌ از المپیاد جهانی ورزش‌های ناشنوایان در سال 2013، به دست آوردن مدال طلا و عنوان قهرمانی از رقابت‌های سال 2014 فوتسال آسیا و اقیانوسیه، کسب رتبه چهارم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی ناشنوایان جهان در سال قبل و چندین و چند افتخار دیگر نصیب ورزش قم شده است.

رئیس هیئت ورزش‌های ناشنوایان اضافه کرد: امسال نیز تیم‌های چندین رشته‌های ورزشی ناشنوایان کشورمان قرار است در مسابقات قهرمانی سال 2015 آسیا و اقیانوسیه حضور یابند، به همین خاطر رقابت‌های انتخابی تک تک تیم‌های ملی از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی ابراز کرد: فدراسیون ورزش‌های رزمی امسال دست به ابتکار بسیار خوب و قابل توجهی زد و تصمیم به برگزاری نخستین المپیاد فرهنگی ورزشی قهرمانی ناشنوایان کشور گرفت تا این المپیاد میدان و فرصتی برای حضور چهره‌های مستعد و توانمند ورزش‌های ناشنوایان کشور باشد.

علیزاده عنوان کرد: برنامه‌ریزی خوبی برای برگزاری نخستین المپیاد فرهنگی ورزشی ناشنوایان کشور صورت گرفته بود و این المپیاد با حضور ورزشکارانی از استان‌های مختلف ایران به مدت یک هفته به میزبانی هیئت ورزش‌های ناشنوایان استان خراسان رضوی به انجام رسید.

وی خاطرنشان کرد: حضور در جوار بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع) و همچنین روحیه و انگیزه بالایی که ورزشکاران قم در کنار قوای جسمانی و آمادگی بدنی بالای خود داشتند، موجب شد تا در چند رشته این المپیاد صاحب مدال و افتخارات بسیار ارزنده شویم.

رئیس هیئت ورزش‌های ناشنوایان استان قم بیان کرد: یکی از رشته‌هایی که ورزشکاران ناشنوای قم در آن بسیار خوب و موفق ظاهر شدند، رشته دو و میدانی بود که رقابت‌های آن از کیفیت بسیار بالا و سطح خوبی برخوردار بود و قم در بین نفرات برتر صاحب دو نشان نقره و برنز شد.

وی افزود: در حالی که رقابت‌های دو و میدانی بخش بانوان نخستین المپیاد فرهنگی ورزشی ناشنوایان کشور از سطح فنی و همچنین کیفیت بسیار بالایی برخوردار بود مدال نقره در بخش بانوان و مدال برنز در قسمت آقایان رشته دو و میدانی این المپیاد به دست آمد.

علیزاده بیان کرد: مجموعه ورزشی تختی مشهد مقدس این دوره از پیکار‌ها را میزبانی کرد و دختران و پسران مستعد و آینده‌دار دو و میدانی قم نیز در رشته‌های مختلف به رقابت‌های برترین‌های کشور پرداختند که در رشته پرش ارتفاع مرضیه کریمی از قم مدال نقره گرفت و در بخش آقایان داود خسروی‌نیا به مقام سوم و نشان برنز پرتاب وزنه دست پیدا کرد.

وی افزود: رقابت‌های رشته دو و میدانی نخستین المپیاد فرهنگی ورزشی ناشنوایان کشور در مواد 100 متر، 200 متر، 400 متر، 800 متر، 1500 متر، 5 هزار متر، 10 هزار متر، پرش طول، سه گام، پرش ارتفاع، پرتاب وزنه، پرتاب دیسک و پرتاب نیزه برگزار شد.

// فارس

آدرس کوتاه :