جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

نامه شهردار قم به دکتر روحانی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نامه شهردار قم به دکتر روحانی


شهردار قم با اشاره به بدهی‌های شهرداری قم به دولت گفت: در نامه‌ای به رئیس جمهور مسائل را تشریح کرده‌ام و با شناختی که از ایشان داریم می‌دانیم که نسبت به مسائل مطرح شده اشراف داشته و به شهر کریمه اهل بیت عنایت ویژه خواهد کرد.

در دیدار با سرپرست استانداری قم مطرح شد

 به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مرتضی سقائیان‌نژاد در دیدار با سرپرست استانداری قم اظهار کرد: از انتصاب حضرتعالی به این سمت خرسندیم و امیدواریم که در سایه تعامل و همکاری بتوانیم خدماتی در شأن کریمه اهل بیت(س) را به زائران و مجاوران حرم مطهر حضرت معصومه(س) ارائه کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بدهی 1500 میلیارد تومانی شهرداری قم بیان کرد: هر دو روز به دلیل سودی که حساب می‌شود یک میلیارد تومان به این بدهی‌ها افزوده می‌شود.

شهردار قم با بیان اینکه در مقابل این بدهی، شهرداری قم نیز 350 میلیارد تومان از دولت مطالبه دارد اضافه کرد: باید بررسی جامع و همه جانبه داشته و برای حل این مشکل چاره‌اندیشی کرد و راهکار ارائه داد.

وی با بیان اینکه این میزان بدهی دو برابر درآمد نقدی شهرداری قم در سال جاری است گفت: این مسائل موجب شده است که در روند اجرای پروژه‌های شهری خلل ایجاد شده و کمبود نقدینگی گره‌هایی را در کار ایجاد کرده است.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه شهرداری قم به دنبال این نیست که بخواهد از این بدهی شانه خالی کند، اظهار کرد: راهکارهایی را بررسی و تدوین کرده‌ایم ولی سودی که به این بدهی تعلق می‌گیرد باید متوقف شود تا بتوانیم این راهکارها را اجرایی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در خصوص این مشکل و بدهی‌های شهرداری‌ قم نامه‌ای به رئیس جمهور نوشته و مسائل را تشریح کرده‌ است گفت: امیدواریم که بتوانیم در این خصوص به راهکارهای عملی و اجرایی برسیم و در سایه تعامل و همکاری مشکلات را برطرف کنیم.

آدرس کوتاه :