جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

ناکامی کشتی‌گیر قم در مسابقات جوانان جهان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ناکامی کشتی‌گیر قم در مسابقات جوانان جهان


کشتی‌گیر جوان و آینده‌دار استان قم بدون کسب مدال به کار خود در پیکارهای کشتی فرنگی جوانان قهرمانی سال 2015 جهان پایان داد.

به دلیل شکست از رقبای گرجستان و مجارستان رقم خورد

 

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان در سال 2015 در حالی با معرفی نفرات برتر اوزان مختلف به کار خود پایان داد که میزبان این مسابقات شهر سالوادور باهایا کشور برزیل بود و نماینده قم با ناکامی از تشک کشتی خارج شد.

کشتی‌گیران کشورمان در رشته فرنگی با ترکیب کامل در این دوره از مسابقات قهرمانی جوانان جهان حضور یافتند و پایان رقابت فرنگی‌کاران 10 وزن تیم ملی ایران با کسب سه مدال طلا، نقره و برنز به کار خود پایان داد.

در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در این دوره از پیکارها یک کشتی‌گیر قمی حضور داشت و چشم تمام قمی‌ها به اخبار رسیده از شهر سالوادور باهایا برزیل بود که خبر موفقیت مهدی ابراهیمی جوان ارزنده کشتی استان قم در این پیکارها را بشنوند اما خبر تلخ حذف ابراهیمی از این رقابت‌ها به گوش مردم ورزش‌دوست قم رسید.

در روز نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در برزیل، مهدی ابراهیمی در وزن خود دو شکست غیرمنتظره را تجربه کرد و بدین ترتیب از حضور در جمع چهار نفر برتر این وزن بازماند تا بعد از کسب مدال نقره مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا در سال 2013 از به دست آوردن مدال جهانی سال 2015 جوانان محروم شود.

نماینده وزن 74 کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در دور نخست با حریفی از کشور اوکراین رو‌به‌رو شد و توانست این حریف را در پایان جدالی نزدیک و نفس‌گیر از پیش‌رو بر دارد و به مرحله بعد برود.

دارنده مدال طلای مسابقات کشتی فرنگی جوانان کشور در سال 1393، در دور دوم به مصاف حریفی از کشور گرجستان رفت و در حالی که می‌توانست این کشتی‌گیر را شکست بدهد به تساوی چهار بر چهار دست یافت و از بداقبالی وی،‌ داوران رای به برتری کشتی‌گیر گرجستانی دادند.

ابراهیمی با این باخت به گروه بازنده‌ها رفت و منتظر شد تا رقیب گرجستانی به دیدار فینال وزن 74 کیلوگرم مسابقات جوانان قهرمانی جهان صعود کند، از قضا این اتفاق رخ داد و نماینده کشتی استان قم در گروه‌ شانس‌مجدد به میدان رفت.

این کشتی‌گیر در این مرحله با یک رقیب مجارستانی روبه‌رو شد، اما شکست در این مسابقه عملا از گردونه رقابت‌ها کنار رفت تا بدین‌ترتیب در وزن 74 کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان هیچ‌ شانسی برای کسب مدال توسط تیم کشورمان باقی نماند.

مهدی ابراهیمی در حالی از گردونه رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان جهان حذف شد که تیم ایران در مجموع از هشت وزن این مسابقات یک نشان طلا، یک مدال نقره و یک نشان برنز به دست آورد و به کار خود در این دوره از رقابت‌ها پایان داد./ فارس

آدرس کوتاه :