رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

نجات جان کودک 6 ساله از مرگ در ماموریت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم از نجات جان یک کودک از مرگ خبر داد و گفت: خوشبختانه اورژانس قم توانست در صد و پانزدهمین ماموریت هوایی خود جان یک کودک 6 ساله را نجات دهد.

معاون مرکز مدیریت حوادث استان قم خبر داد

مهدی فراهانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به حوادث روز گذشته افزود: در حادثه‌ای که عصر دیروز در تفرش روی داد یک کودک 6 ساله به شدت آسیب دید.

وی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در این حادثه که بر اثر برخورد یک خودرو با پسر بچه 6 ساله در تفرش روی داد این کودک از ناحیه سر و دیگر اعضای بدن دچار آسیب‌های شدید شد.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم ادامه داد: این کودک به مراکز درمانی تفرش انتقال داده شد و پس از انجام اقدامات اولیه درمانی وضعیت کودک وخیم گزارش شد.

فراهانی اضافه کرد: شدت حادثه به قدری بود که نیاز به اتاق عمل به صورت اورژانسی و  ICU برای کودک لازم بود و همکاران در تفرش درخواست اورژانس هوایی از قم را اعلام کردند.

وی ابراز کرد: هماهنگی‌های لازم برای پرواز در خارج از آسمان استان در کمترین زمان ممکن انجام و بالگرد اورژانس قم به منظور انتقال کودک به مرکز درمانی در قم اعزام شد.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم افزود: این مجروح بدحال در کمتر از یک ساعت به مرکز درمانی شهید بهشتی قم انتقال داده شد.

فراهانی یادآور شد: از آنجایی که پرواز در خارج از فضای آسمان استان در قرارداد و جزء وظایف کادر پرواز اورژانس هوایی قم نیست و همچنین انجام پرواز در خارج از فضای آسمان استان نیاز به هماهنگی‌های خاص دارد خوشبختانه کادر پروازی اورژانس قم بدون در نظر گرفتن این مسائل همیشه بیشترین و بهترین همکاری را داشته‌اند که این موضوع جای تقدیر و تشکر دارد.

// فارس

آدرس کوتاه :