جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

نجات جان یک جوان از مرگ حتمی در ماموریت 112 - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نجات جان یک جوان از مرگ حتمی در ماموریت 112


معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم از نجات جان یک جوان از مرگ خبر داد و گفت: خوشبختانه اورژانس هوایی امروز در صد و دوازدهمین ماموریت خود توانست یک جوان 22 ساله را از مرگ حتمی نجات دهد.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم:

مهدی فراهانی امروز در قم با اشاره به حوادث امروز افزود: برخورد شدید موتورسیکلت با خودروی سواری از جمله این حوادث بود.

وی در تشریح جزئیات این حادثه بیان کرد: این حادثه در محور کهک ابتدای روستای ابرجس رخ داد که در آن راکب موتورسیکلت دچار آسیب دیدگی شدید، ضربه به سر، شکستگی و... شد.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم اضافه کرد: پس از اعلام حادثه به پایگاه اورژانس و درخواست اورژانس هوایی بالگرد اورژانس به محل حادثه اعزام شد.

فراهانی ادامه داد: بالگرد اورژانس توانست در کوتاهترین زمان ممکن با انتقال این جوان 22 ساله وی را از مرگ حتمی نجات دهد.

وی با اعلام اینکه امروز صد و دوازدهمین ماموریت اورژانس هوایی قم در این حادثه رقم خورد اظهار کرد: متاسفانه در زمان انجام ماموریت عدم حضور دستگاه‌های مرتبط با ایجاد فضای امن در محل فرود بالگرد و عدم رعایت مردم و نبود فرهنگ لازم ممکن بود حادثه ای دیگر را رقم بزند.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم در تشریح جزئیات این موضوع با ابراز تاسف از نا‌آگاهی برخی مردم در بروز حوادث بعدی تصریح کرد: هنگام برخاستن بالگرد از زمین یک موتورسوار با وجود مشاهده نزدیکی بالگرد به زمین از زیر بالگرد و مماس با آن حرکت کرد و اگر لطف خداوند و مهارت خلبان نبود قطعا این اقدام منجر به بروز حادثه‌ای به مراتب سخت‌تر از حادثه قبلی می‌شد.

فراهانی یادآور شد: اگر مهارت و هوشیاری کادر پرواز نبود راکب موتورسیکلت با بالگرد برخورد کرده و علاوه بر بروز حوادث جبران ناپذیر برای وی، بالگرد و سرنشینان آن نیز دچار حادثه می‌شدند.

وی برخورد کامیون با سواری را از دیگر حوادث امروز برشمرد و بیان کرد: در این حادثه که در اتوبان قم – کاشان روی داد یک خانم حدود 35 ساله متاسفانه جان خود را از دست داد.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم اضافه کرد: این حادثه همچنین با مجروح شدن یک نفر دیگر همراه بود.

آدرس کوتاه :