رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

نجات جان 2 مادر باردار در حادثه محور جعفریه - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم گفت: جان دو مادر باردار که براثر حادثه‌ای که در محور کهک مجروح‌ شده بودند، توسط عوامل اورژانس نجات داده شد و حادثه‌دیدگان به مراکز درمانی انتقال یافتند.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم خبر داد

مهدی فراهانی امروز در قم با اشاره به وقوع حادثه‌ای که روز جمعه در محور جعفریه رخ داد،‌ اظهار کرد: براثر برخورد شدید دو خودوری سواری وانت و تیبا در محور جعفریه 9 نفر مجروح شدند.

وی با بیان اینکه دو نفر از مجروحان بدحال با بالگرد اورژانس به مرکز شهید بهشتی انتقال یافتند،‌ تصریح کرد: هفت مجروح دیگر نیز با سه دستگاه آمبولانس زمینی اورژانس به مرکز شهید بهشتی منتقل شدند.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم ادامه داد: در بین مجروحان این حادثه دو خانم باردار بودند که با مراقبت خاص به مرکز درمانی شهید بهشتی انتقال یافتند.

وی با اشاره به مدت زمان پرواز بالگرد اورژانس در محور جعفریه گفت: در کمترین زمان ممکن بالگرد در محل حادثه حضور یافت و مجروح بدحال این حادثه را به مرکز درمانی شهید بهشتی منتقل کرد.

فراهانی با بیان اینکه اورژانس قم تاکنون 149 سورتی پرواز در آسمان استان قم انجام داده است، تصریح کرد: در این پروازها 332 مجروح و بیمار بدحال توسط بالگرد به مراکز درمانی منتقل شدند که از این شمار 311 نفر مجروحان حوادث ترافیکی و جاده‌ای و 21 نفر نیز بیماران قلبی - تنفسی،‌ سقوط،‌ سوختگی،‌برق گرفتگی،‌ غرق شدگی، مادران باردار،‌ مسمومیت و... بودند./ فارس

آدرس کوتاه :