رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

نجات سه نفر از مرگ حتمی در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم از نجات جان سه نفر سرنشینان یک دستگاه کامیون در عملیات مشترک با اورژانس خبر داد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم خبر داد

عباس جعفری امروز در قم با اشاره به عملکرد سازمان آتش‌نشانی قم طی 48 ساعت گذشته اظهار داشت: در این مدت 39 عملیات شامل نجات، ایمن‌سازی و حریق انجام شد.

وی در تشریح جزئیات ماموریت‌های انجام شده در این مدت افزود: این ماموریت‌ها شامل هشت ماموریت ایمن‌سازی، هشت ماموریت نجات، 10 ماموریت حریق منزل، خودرو و کارخانه و 9 ماموریت مرتبط با حریق ضایعات بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در ادامه سخنان خود بیان کرد: چهار ماموریت ایمن‌سازی شامل بازگشایی درب منزل، بازگشایی درب خودرو، صید حیوانات و قطع آژیر، سه عملیات نجات شامل محبوس شدن در منزل، محبوس شدن در خودرو و انگشتر بری، چهار ماموریت حریق ضایعات و چهار ماموریت حریق منزل و خودرو از جمله ماموریت‌های مدت یاد شده بوده است.

جعفری در ارتباط با ماموریت‌های روز چهارشنبه اظهار کرد: همچنین در این مدت چهار ماموریت ایمن‌سازی مانند شکار حیوانات، پنج ماموریت نجات از جمله تصادف، 6 ماموریت حریق شامل حریق خودرو و منزل و پنج ماموریت مرتبط با حریق ضایعات انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وقوع حادثه تصادف تریلی با کامیون اظهار کرد: این حادثه در کمربندی امام علی (ع) نرسیده به پل دستغیب روی داد که طی تماس اورژانس ماموران آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم اضافه کرد: این حادثه در ساعت 3 و 14 دقیقه بامداد روی داد سه نفر از سرنشینان کامیون که در خودرو و در شرایط وخیمی محبوس شده بودند طی یک عملیات نجات رهاسازی شده و تحویل عوامل اورژانس شدند.

جعفری اضافه کرد: در حادثه‌ای دیگر یک کارگر ساختمانی بر اثر سقوط در چاله آسانسور دچار آسیب از ناحیه سر و کمر شد که طی عملیات نجات فرد از چاله آسانسور خارج و تحویل عوامل اورژانس شد./ فارس

آدرس کوتاه :