جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

نحوه برخورد با سرمایه‌گذاران در قم مناسب نیست - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نحوه برخورد با سرمایه‌گذاران در قم مناسب نیست


شهردار قم بابیان این‌که باید بستر سرمایه‌گذاری در قم مهیا شود، گفت: نحوه برخورد با سرمایه‌گذاران در قم مناسب نیست.

شهردار قم

 سید مرتضی سقائیان‌نژاد با اشاره به مشکلات جذب سرمایه در استان قم اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در استان قم دارای مشکل زیربنایی است و چگونه است در شهری که بیش از 20 میلیون زائر دارد باید مشکلات سرمایه‌گذاری وجود داشته باشد.

وی ریشه عدم جذب سرمایه‌گذاری در استان را عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها دانست و افزود: استانداری، شهرداری و شورای اسلامی شهر باید دست‌به‌دست هم داده تا مشکلات رفع شود و کوشش می‌کنیم این مشکل به‌صورت ریشه‌ای حل شود تا سرمایه‌گذاری در استان تقویت شود.

شهردار قم تصریح کرد: ما در بلوار پیامبر اعظم(ص) به‌عنوان شاخص‌ترین مکان سرمایه‌گذاری شهری هنوز در قیمت‌گذاری دچار مشکل هستیم و قیمتی که برای آنجا در نظر گرفته‌شده قفل‌شده است.

وی رکود را یکی از موارد مهم در عدم جذب سرمایه‌گذاری ذکر کرد و گفت: البته تعدادی از سرمایه‌گذاران از نوع برخوردها گله‌مند بوده‌اند که باید دیدها بازتر شود و در حال بررسی هستیم که مشکلات ریشه‌ای حل شود و یک معامله برد- برد برای دو طرف صورت پذیرد تا در پرتو آن مشکلات سرمایه‌گذاری مرتفع شود.

سقائیان‌نژاد به پروژه عمار یاسر اشاره کرد و گفت: چون این پروژه مهمی به‌حساب می‌آید باید با برنامه‌ریزی، تأمل و فراهم کردن شرایط و بودجه وارد شویم و اگر مواظب نباشیم مانند آن است که وارد باتلاق شده‌ایم.

وی در ادامه تعطیلی چندروزه پروژه 15 خرداد را به علت کشف اشیای تاریخی مدنظر قرارداد و بیان کرد: به نظر نمی‌رسد در این مکان یک سایت تاریخی وجود داشته باشد و به نظرم حتی با توجه به پیدا شدن چند کوزه تاریخی مشکلی پیش نخواهد آمد.

شهردار قم در انتها خاطرنشان کرد: الحمدالله کار فاضلاب، برق و دیگر کارهای زیربنایی در پروژه 15 خرداد در حال انجام است و حتی سازمان عمران شهرداری هم به‌عنوان رقیب پیمانکار وارد ماجرا شده است که اگر پیمانکار دچار ضعف و قصوری شد، بلافاصله کار دنبال شود.

آدرس کوتاه :