رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

نحوه پوشش بیمه‌ای نخبگان و استعدادهای برتر در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نحوه پوشش بیمه‌ای نخبگان و استعدادهای برتر در قم


مدیرکل تأمین اجتماعی قم از زیرپوشش قرار گرفتن نخبگان و استعدادهای برتر این استان برای استفاده از مزایای بیمه تامین اجتماعی خبر داد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اعلام کرد

 

 به نقل از روابط عمومی تامین اجتماعی قم، سید مجتبی موسوی با اشاره به نحوه پوشش بیمه‌ای نخبگان و استعدادهای برتر در قم اظهار کرد: نخبگان و استعدادهای برتر به افرادی گفته می‌شود که مشمول طرح‌های حمایتی بنیاد ملی نخبگان قرار داشته و به عنوان پژوهشگر بدون رابطه مزدبگیری با این بنیاد شاغل محسوب شوند.

وی در خصوص شرایط زیرپوشش قرار گرفتن متقاضیان در این طرح، ادامه داد: افراد مذکور باید از سوی بنیاد ملی نخبگان استان معرفی شوند و مشمول هیچ یک از صندوق‌های بیمه و بازنشستگی نباشند.

به گفته مدیرکل تأمین اجتماعی قم،این افراد نباید زیرپوشش مقررات حمایت خاص قرار داشته باشند تا بتوانند از این طرح استفاده کنند.

موسوی خاطرنشان کرد: متقاضیان باید پس از معرفی بنیاد ملی نخبگان به طور شخصی نسبت به ارائه درخواست اقدام کنند که در این زمینه شعبه سه تامین اجتماعی قم واقع در بلوار 70متری عمار یاسر،خیابان شهید قدوسی، روبروی دانشکده اصول الدین برای رسیدگی به امور نخبگان و استعدادهای برتر آمادگی دارد.

مدیرکل تامین اجتماعی قم یادآور شد: پس از ثبت معرفی‌نامه و درخواست افراد معرفی شده، متقاضیان مربوط برای انجام معاینات پزشکی قبل از انعقاد قرارداد در صورت لزوم به کمیسیون پزشکی معرفی می‌شوند که پس از وصول نتیجه معاینات، قرارداد بیمه منعقد می‌شود.

موسوی تصریح کرد: محاسبه حق بیمه مشمولان این طرح بر اساس حداقل دستمزد سالیانه خواهد بود و متقاضیان از حمایت‌های بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت سازمان تامین اجتماعی بهره‌مند خواهند شد./ فارس

آدرس کوتاه :