جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

نخستین جلسه کمیته گرد و غبار در استان قم برگزار شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نخستین جلسه کمیته گرد و غبار در استان قم برگزار شد


نخستین جلسه کمیته استانی گرد و غبار در استان قم به منظور مقابله با این معضل زیست محیطی با حضور استاندار قم و جمعی از مدیران و روسای دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.

با حضور استاندار؛

نخستین جلسه کمیته استانی گرد و غبار در استان قم به منظور مقابله با این معضل زیست محیطی با حضور استاندار قم و جمعی از مدیران و روسای دستگاه‌های اجرایی و کار‌شناسان مرتبط برگزار شد.

محمودعلی رکنی در این جلسه با بیان اینکه آلودگی هوا یکی ازمهم‌ترین آلودگی‌های زیست محیطی است، اظهار داشت: امروزه با گسترش روزافزون ریزگرد و گرد و غبار ناشی از عدم مدیریت منابع آب، تخریب محیط زیست، تغییر اقلیم و جانمائی نامناسب صنایع و مراکز خدماتی و نیز فعالیت‌های انسانی، هوای شهرهای بزرگ و سلامت عمومی جامعه به شدت مورد تهدید قرار گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم برخی معضلات و چالش‌های ناشی از ریزگرد‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت: مدیریت منابع آب استان و حوضه آبخیز، احیاء و گسترش پوشش گیاهی، مدیریت محیط زیست شهری و آموزش عمومی، اطلاع رسانی و روشنگری‌ها با تاکید بر نقش رسانه‌ها از جمله راهکارهای مقابله با پدیده ریزگرد‌ها و گرد و غبار است.

در این جلسه همچنین وظایف و تکالیف پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی استان قم بر اساس یک برنامه عملیاتی جامع، منسجم و یکپارچه تعیین شد و پیگیری و اهتمام ویژه مسئولان برای تحقق اهداف این برنامه‌ها با تشکیل کمیته کاری برای اعمال مدیریت یکپارچه پژوهش محور، مورد تاکید قرار گرفت.

آدرس کوتاه :