رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

نخستین حضور اسکواش‌بازان قمی در مسابقات بین‌المللی ایران جونیورز - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نخستین حضور اسکواش‌بازان قمی در مسابقات بین‌المللی ایران جونیورز


رئیس هیئت اسکواش قم با بیان اینکه اسکواش هنوز هم یک ورزش ناشناخته در قم است، از حضور اسکواش بازان قمی در مسابقات بین المللی ایران جونیورز خبر داد.

رئیس هیئت اسکواش قم

احمد مولوی اظهار داشت: هیئت اسکواش قم در یک سال گذشته طرح استعدادیابی و اعزام تیم‌های پایه به مسابقات قهرمانی کشور را در دستور کار قرار داده و بر همین اساس اسکواش بازان قمی در مسابقات بین المللی ایران جونیورز شرکت کرده‌اند.

وی افزود: برای نخستین بار تیم اسکواش رده سنی زیر 13 سال قم در مسابقات بین المللی ایران جونیورز حضور یافته است و محسن ربیعی بازیکن زیر 13 سال اعزامی به این مسابقات، رقابت‌های خود را با پیروزی ارزشمند بر بازیکن با سابقه تهرانی شروع کرد و با اقتدار حریف خود را شکست داد.

رئیس هیئت اسکواش قم گفت: ربیعی در مرحله سوم در برابر اسکواش باز آذربایجان شرقی بازنده شد اما حضور وی در این مسابقات فرصت بسیار خوبی برای افزایش سطح تجربی این بازیکن آینده دار بود.

مولوی بیان کرد: محمد حسین رحمانی دیگر اسکواش باز اعزامی به مسابقات نیز با وجود شکست در مسابقه نخست، امیدوار است در مسابقات آینده با حریفان نامدار خود خود نمایش قابل قبولی داشته باشد و تجربیات خوبی کسب کند.

وی عنوان کرد: اسکواش هنوز هم یک ورزش ناشناخته در قم است که پیشرفت و توسعه آن نیازمند فراهم شدن زیر ساخت‌ها و پرورش مربیان کارآمد است و در این زمینه اقداماتی به عمل آمده است.

رئیس هیئت اسکواش قم تصریح کرد: بر اساس طرحی آموزشی، جمعی از مربیان ورزش آموزش و پرورش در کلاس‌های استعدادیابی اسکواش شرکت کردند و می‌توانند دانش آموزان علاقمند و مستعد را در سالن اسکواش مجموعه شهدای هفتم تیر قم تمرین بدهند.

مولوی خاطرنشان کرد: توسعه رشته اسکواش در قم منوط به برگزاری مسابقات پایه است و از این طریق، می‌توانیم جامعه آماری اسکواش بازان را افزایش داده و این رشته را در قم متحول کنیم.

آدرس کوتاه :