رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

نخستین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن حوزه های علمیه جهان اسلام به میزبانی قم - صفحه اصلی

 

 

نخستین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن حوزه های علمیه جهان اسلام به میزبانی قم

نخستین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن حوزه های علمیه جهان اسلام به میزبانی قم


رئیس ستاد مسابقات بین المللی قرآن کریم طلاب جهان اسلام  در برنامه گفتگوی خبری با بیان اینکه حوزه علمیه خادم قرآن است، گفت:تبلیغ اسلام و شریعت همواره در حوزه‌های علمیه با محوریت قرآن کریم انجام می‌شود.

 

اسدی  هدف از برگزاری این مسابقات قرآنی، افزایش انس با قرآن میان طلاب و فضلای حوزه علمیه و تعمیق این فضای انس با قرآن و معارف اهل‌بیت (ع)عنوان کرد.

 

 وی ازدیگر اهداف برگزاری مسابقات قرآنی میان طلاب را معرفی دستاوردها و ظرفیت‌های معرفتی حوزه‌های شیعه در عرصه خدمت به قرآن کریم و شناسایی ظرفیت‌ها و کشف نخبگان و تجلیل از ممتازان آنها ذکر کرد و گفت: ایجاد ارتباط وسیع و تقریب مدار بین حوزه‌های علمیه جهان اسلام که شامل حوزه‌های علمیه شیعه و سنی می‌شوند از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات قرآنی است.

 

رئیس ستاد مسابقات بین المللی قرآن کریم طلاب جهان اسلام افزود:انسجام و هدفمند سازی فعالیت‌های قرآنی در حوزه‌ها از دیگر اهداف برگزاری نخستین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در جهان اسلام از سوی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، جامعه المصطفی و با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه است.

 

اسدی با بیان این که62قاری از 43 کشور جهان به مدت سه روز با هم به رقابت می پردازند گفت:هیات داوران این دوره مسابقات قرآنی 13 نفر از هفت کشور جهان هستند که 6 نفر این داوران از ایران و هفت نفر از کشورهای مسلمان مصر،لبنان،عراق،سنگال،افغانستان و کویت هستند.

 

رئیس ستاد مسابقات بین المللی قرآن کریم طلاب جهان اسلام در ادامه خاطرنشان کرد:مراسم اختتامیه مسابقات با ویژه‌برنامه مبعث روز سه‌شنبه و عصر آن روز از ساعت 17.30 با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی و آیت‌الله اعرافی در سالن پیامبر اعظم مدرسه علمیه امام کاظم (ع) برگزار می‌شود.

 

وی اضافه کرد: آیت‌الله اعرافی و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام محمدی در این مراسم سخنرانی خواهند داشت و پیام آیت‌الله جوادی آملی هم در این مراسم قرائت می‌شود.

 

رئیس ستاد برگزاری نخستین مسابقات بین المللی قرآنی طلاب خاطرنشان کرد: زیارت حرم حضرت معصومه ر حرم شناسی و شخصیت شناسی حضرت معصومه (س)، تشرف به مساجد مقدس امام حسن عسکری (ع) و جمکران از برنامه‌های جنبی این مسابقات است.

 

اسدی در پایان گفتگوی خبری با اشاره به این که بعد ازاختتامیه مسابقات، شرکت کنندگان عازم حرم امام خمینی (ره) می شوند افزود: دیدار با رهبر معظم انقلاب در روز پنج شنبه از جمله برنامه های ویژه است.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.