رونق تولید ملی | دوشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۸

نخستین مدال تاریخ اسکواش قم در مسابقات کشوری به‌دست آمد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس هیئت اسکواش استان قم گفت: حضور بانوان اسکواش‌باز نونهال استان در مسابقات قهرمانی کشور با کسب اولین مدال این رشته در تاریخ ورزش قم توسط بانوی اسکواش‌باز قمی همراه بود.

رئیس هیئت اسکواش استان قم:

 احمد مولوی ، اظهار داشت: تیم منتخب بانوان نونهالان کمتر از 9 و 11 سال استان در رقابت‌های اسکواش قهرمانی کشور در 2 روز رقابت موفق به کسب جایگاه سوم این رقابت‌ها شدند و نخستین مدال تاریخ این ورزش برای استان قم به دست آمد.

وی بیان کرد: به‌کارگیری مربیان با دانش در رشته اسکواش، برگزاری مسابقات مختلف در ماه‌های اخیر، افزایش جامعه آماری این رشته از 10 نفر به عددی نزدیک به صد نفراز جمله مواردی است که برای کسب موفقیت در رقابت‌های کشور بی تاثیر نبوده است.

رئیس هیئت اسکواش استان قم عنوان کرد: با برگزاری مسابقات رده‌های سنی مختلف جام رمضان کار کشف نیروهای باانگیزه و بااستعداد در رشته اسکواش قم آغاز و در ادامه برگزاری اردوهای آماده‌سازی و آموزش تکنیک‌های نوین به ورزشکاران منتخب قم، کسب موفقیت در رقابت‌های کشوری اخیر دور از انتظار نبود.

مولوی تاکید کرد: مسابقات اسکواش قهرمانی کشور به میزبانی استان تهران و در ورزشگاه حیدرنیا برگزار شد و ورزشکاران اعزامی حاضر از 21 استان مختلف طی دو روز برای تصاحب جایگاه‌های برتر بایکدیگر به رقابت پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: تیم اسکواش بانوان استان قم با ترکیب زهرا اسداللهی، فاطمه سعادتی، زینب مطهری به این رقابت‌ها اعزام و درنهایت با تصاحب جایگاه سوم جدول پلیت رقابت‌های قهرمانی کشور به کار خود پایان دادند.

رئیس هیئت اسکواش استان قم افزود: نیره حسینی نایب رئیس پرانرژی بخش بانوان هیئت اسکواش استان قم به عنوان مربی درکنار این تیم حضوری موثر داشته و در نهایت زهرا اسداللهی در جدول پلیت این رقابت‌ها مقام سوم مشترک را از آن خود کرد./تسنیم

آدرس کوتاه :