سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

نخستین یادواره شهدای مدافع حرم در قم برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نخستین یادواره شهدای مدافع حرم در قم برگزار می‌شود


رئیس هیئت مدیره مؤسسه روایت سیره شهدا از برگزاری نخستین آئین یادواره شهدای مدافع حرم در خردادماه در قم خبرداد.

با حضور حجت الاسلام ماندگاری؛

حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری در دیدار با آیت الله سعیدی تولیت آستان کریمه اهل بیت (س) ضمن اعلام خبر برگزاری نخستین یادواره شهدای مدافع حرم در قم اظهارداشت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تلاش داریم در خردادماه جاری نخستین یادواره شهدای مدافعان حرم را در حرم حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار کنیم.

رئیس هیئت مدیره مؤسسه روایت سیره شهدا با بیان اینکه بیشتر مدافعان حرم را رزمندگانی از کشورهای افغانستان و پاکستان تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: متأسفانه امروزه نسبت به تکریم و گرامیداشت شهدای مدافع حرم، آنگونه که باید عمل نمی‌شود و ما شاهد مظلومیتی در این عرصه هستیم.

وی با بیان اینکه تا امروز در تشییع و تکریم پیکر شهیدان مدافع حرم خدمت‌هایی انجام شده است، ولی لازم است تلاش‌های بیشتری صورت پذیرد تا حداقل وظیفه خود را نسبت به آن‌ها انجام دهیم، عنوان کرد: لازم است قطعه شهدا در قم برای دفن شهدای مدافع حرم اختصاص داده شود و تاکنون 55 شهید مدافع حرم در این قطعه تدفین شده‌اند.

حجت الاسلام ماندگاری تکریم بدن‌های مطهر و تشییع با شکوه پیکر مدافعان حرم را از اهداف تشکیل ستاد بزرگداشت یادواره شهدای مدافع حرم مطهر برشمرد و گفت: این شهدا، مدافع حرم اهل بیت علیهم السلام هستند؛ از این رو باید نسبت به آن‌ها با هر ملیت و زبانی اهتمام جدی داشته باشیم.

آدرس کوتاه :