جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

ندای وحدت - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

ندای وحدت

ندای وحدت


  • تهیه کننده و نویسنده: اعظم مهدی راونجی
  • گوینده: محمد خسروی

نماز عبادی-سیاسی جمعه، نمادی ست از وحدت و یکرنگی مسلمانان، نمازی که در اسلام بسیار سفارش شده و در کشور اسلامی ما هر هفته در سرتاسر کشور برگزار می‌شود. نمازی که خطبه‌های آن تو را به تقوا و پاکدامنی دعوت می‌کند و در عین حال آگاه از اوضاع زمانه ات...

 

امام رضا علیه السلام فرمودند:

«انگیزه خواندن خطبه در نماز جمعه آن است که: چون جمعه روز حضور عمومی است. اسلام خواسته تا فرماندار (نماینده دولت اسلامی)، وسیله‌ای (تریبونی) داشته باشد برای موعظه مردم و تشویق آنان به اجرای قوانین و اطاعت از دستورات الهی و پرهیز از نافرمانی (قانون شکنی) و معصیت و همچنین بتواند از این طریق مردم را در جریان برنامه‌ها و تصمیمات متخذه مربوط به دین و دنیای آنان قرار دهد و از آنچه در جهان می‌گذرد (و به نحوی با حیات مسلمین ارتباط دارد) و از حوادث و پیش آمدهایی که ضرر یا منفعتی برای آنها دارد آنان را مطلع نماید.

«وسائل الشیعه/ ج 5/ ص 40»

 

برنامه‌ی ندای وحدت، برنامه‌ای رادیویی ست که هر هفته دوشنبه‌ها به جز روزهای تعطیل ساعت 13:30 از رادیو قم پخش می شود؛  کسانی که تمایل به شنیدن بیانات ارزشمند خطبه‌های نماز جمعه‌ی بخش‌های استان قم را دارند می‌توانند هر هفته در برنامه‌ی ندای وحدت فرازهایی از خطبه‌های نماز جمعه‌ی بخش‌های گوناگون استان قم را بشنوید.

در این برنامه فرازهایی از سخنان خطیبان جمعه بخش‌های جعفریه، کهک، سلفچگان و پردیسان قم انتخاب و پخش می‌شود.

همچنین در صورت تمایل می‌توانید گزارشگر افتخاری این برنامه باشید و از اجرای نماز پرشکوه جمعه در بخش خودتان برای ما گزارش تهیه کنید.

 

راه‌های ارتباطی شما با این برنامه

  • شماره تماس: 32925000
  • سامانه پیامکی: 30000252
  • روابط عمومی: 162

 

سال تولید: 1396
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.