جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

نرخ خدمات پستی مطبوعات در قم 40 درصد کاهش‌یافت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نرخ خدمات پستی مطبوعات در قم 40 درصد کاهش‌یافت


مدیرکل پست استان قم بابیان اینکه استان قم دومین استانی است که در قسمت چاپ و نشر فعال است، گفت: در حال حاضر نرخ خدمات پستی در رابطه با مطبوعات و نشریات قم 40 درصد کاهش‌یافته است.

مدیرکل پست استان قم:

 رحمن بیرانوند ، در نشست خبری که به مناسبت هفته پست در اداره کل پست استان قم برگزار شد، با اشاره به دسته‌بندی روند طی شده پست در ایران اظهار داشت: زمان پیدایش پست تا دوره صدارت امیرکبیر، دوره صدارت امیرکبیر تا دوره پست شرکتی و دوره انقلاب اسلامی سه دوره طی شده پست در ایران است.

مدیرکل پست استان قم افزود: ساختار تشکیلاتی پست در ایران مربوط به سال 1367 است و بر اساس ساختار انتظامی و مالی در حال فعالیت بود و با پیشرفت روزافزون و تغییرات صورت گرفته این ساختار پاسخگو نبود اما با روی کار آمدن دولت فعلی تغییراتی در شرکت پست صورت گرفت.

بیرانوند سه تغییر عمده صورت گرفته در دولت فعلی را اصلاح ساختار و مدیریت هزینه، توسعه خدمات الکترونیک و توسعه محصولات و خدمات پستی بیان کرد و گفت: میانگین نامه‌رسانی در دنیا بالای 60 درصد و در ایران 30 درصد است.

وی با اشاره به این‌که نیروهای اداره پست از ستادی به اجرایی سوق داده‌شده اند، گفت: حدود 30 نفر از نیروهای ستادی به سمت واحدهای اجرایی رفتند و در حال حاضر 230 نفر نیرو داریم که 30 نفر از این تعداد ستادی و 190 نفر اجرایی هستند.

مدیرکل پست استان قم بابیان اینکه شرکت پست در سال گذشته 350 میلیارد ریال انباشت سرمایه داشت، افزود: شرکت پست در سال گذشته 150 میلیارد ریال بدهی به شرکت‌های طرف قرارداد و کارکنان داشت و در حال حاضر به نقطه تعادل رسیده است.

بیرانوند تصریح کرد: شرکت پست استان قم یک و نیم الی 2 میلیارد به شرکت‌های طرف قرارداد و کارکنان بدهی داشته است که باروی کار آمدن دولت فعلی این زیان جبران شد و در استان قم در چند ماه اخیر به سوددهی رسیده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه سطح معیشت کارکنان پست در دوره فعلی بهتر شده است، اظهار داشت: در حال حاضر کارمند درجه یک و دو نداریم و در حال حاضر کارمندان شرکت پست پرداختی‌های دیگری هم علاوه بر حقوق دریافتی دارند.

مدیرکل پست استان قم توسعه ساختار خدمات الکترونیکی را یکی از تغییرات عمده صورت گرفته در دولت فعلی بیان کرد و گفت: ساختار پست در گذشته قدیمی بود و در حال حاضر بیش از 15 خدمات الکترونیکی داریم.

بیرانوند افزود: در شرکت پست یکپارچه‌سازی املاک در حال انجام است و بیش از 50 درصد کار انجام‌گرفته و برنامه این است که در حوزه فناوری هم این کار صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه اخیراً سیستم‌های جدیدی در حال راه‌اندازی است، گفت: سیستم جامع قبول، سیستمی به‌هم‌پیوسته است و مبدأ و مقصد در آن مشخص است همچنین سیستم همراه نامه‌رسان از دیگر خدماتی است که در شرکت پست صورت می‌گیرد و دیگر نیازی به امضای کاغذی نیست و این کار توسط PDE انجام می‌شود.

مدیرکل پست استان قم بابیان اینکه در حال حاضر پهنای باند افزایش‌یافته است، بیان کرد: در حال حاضر کد پستی 10 رقمی به‌روز شده است و تنها بانک اطلاعاتی در اختیار پست استان است که متصل به نقشه‌های پارسل و به صورت آنلاین در سایت قرار دارد.

بیرانوند سومین تغییر صورت گرفته در شرکت پست را توسعه خدمات و محصولات بیان و خاطرنشان کرد: در سال جاری 9 سرویس و 133 خدمت صورت گرفته است و سرویس‌هایی که تا به امروز وارد شهر شده سرویس پست مالی است و این سرویس 40 الی 50 خدمت انجام می‌دهد.

وی سرویس پست نت را یکی از خدمات مبتنی بر اینترنت بیان کرد و افزود: با سرویس پست همراه از سرنوشت محصولات و نرخ‌های پستی آگاه می‌شویم همچنین تلویزیون‌های تبلیغاتی در سطح شهر در حال نصب شدن است.

مدیرکل پست استان قم یکی دیگر از سرویس‌های رونمایی شده در هفته پست را سرویس تعیین زمان بیان و تصریح کرد: این سرویس خدماتی است که در آن مشتری برای پست تعیین می‌کند که چه ساعتی سرویس به گیرنده تحویل داده شود.

بیراوند افزود: سرویس وب آگهی و سرویس پست رسانه از دیگر سرویس‌هایی است که در هفته پست رونمایی شد که این سرویس بستر خوبی برای تبلیغات است.

وی بابیان اینکه استان قم دومین استانی است که در قسمت چاپ و نشر فعال است، گفت: در حال حاضر 40 درصد نرخ خدمات پستی در رابطه با مطبوعات و نشریات کاهش‌یافته است.

مدیرکل پست استان قم با اشاره به رونمایی از 9 سرویس جدید و افتتاح 12 پروژه گفت: رونمایی و افتتاح این سرویس‌ها با توان بخش خصوصی انجام‌شده و دولت نقش حمایتی از این سرویس‌ها داشته است.

بیرانوند افزود: رونمایی از سرویس پست مستقیم الکترونیک، سرویس پست ترکیبی، خدمات ویژه شهروندی، پست لجستیک، پست رسانه، سامانه «من و پست» و تمبر فاخر طلای حافظ ازجمله خدماتی بود که در این هفته رونمایی شد.

وی افزود: در هفته پست 2 هزار صندوق پستی هوشمند، آب پست شمال غرب کشور، مرکز مبادله بین‌المللی پست، رونمایی از تجهیزات جدید پست و راه‌اندازی دو ایستگاه پستی بنام ایستگاه پستی 7 در 24 افتتاح شد./تسنیم

آدرس کوتاه :