جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

نرم‌افزار آثار آیت‌الله شهید صدر تولید شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نرم‌افزار آثار آیت‌الله شهید صدر تولید شد


نرم‌افزار آثار آیت‌الله شهید سید محمد صدر (ره) به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی به سفارش موسسه المنتظر لاحیاء تراث آل‌الصدر و به همت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی به تولید رسید.

مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی

 نرم افزار آثار آیت‌الله شهید محمد صدر (ره) متن کامل 62 عنوان کتاب در 98 جلد از آثار آیت‌‌الله شهید سید محمد صدر و دیگر منابع مرتبط با آثار این عالم فقید، به زبان عربی و فارسی و انگلیسی در موضوع تفسیر و علوم قرآن، اخلاق، عقاید، مهدویت، سیره و تاریخ، احکام شرعی و اصول فقه به تولید رسید.

این نرم افزار که قابلیت نصب بر روی سیستم عامل ویندوز را دارد به سفارش موسسه المنتظر لاحیاء تراث آل الصدر و به همت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی تولید شده و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

اخلاق، ‌عقاید، مهدویت،سیره و تاریخ، احکام شرعی، اصول فقه، فقه، حقوق، خانواده،‌ شعر و فیزیک از جمله مواردی است که همراه زندگینامه آیت‌الله شهید صدر  در این نرم افزار گنجانده شده است.

همچنین در این نرم‌افزار کتب منه‌المنان فی‌الدفاع عن‌القرآن، بین یدی‌القرآن، موسوعه الامام المهدی (عج)، منهج الصالحین، ما وراءالفقه، منهج الاصول، فقه‌الموضوعات الحدیثه و فقه اخلاق و اضواء علی ثورةالحسین (ع) در دسترس قرار گرفته است.

کتب الدر النضید فی شرح سبب صغر الجسم‌ البعید، تاریخ غیبت کبری، فقه‌الفضا، کتاب الطهاره، محاضرات فی علم اصول الفقه، نظرات اسلامیه فی اعلان حقوق‌الانسان، رفع الشبهات عن‌ الانبیاء، تکالیف مسلمانان در عصر غیبت و مجموعه اشعار الحیاة نیز از دیگر کتبی است که در این نرم‌افزار وجود دارد.

همچنین دسترسی به فایل‌های صوتی این عالم فقید با مضامین دروس فقه و اصول و تفسیر، سخنرانی‌ها، موعظه‌ها و خطبه‌های نماز جمعه وجود دارد.

جست‌وجوی ساده و پیشرفته در فهرست و متن کتب برنامه، دسترسی به عنوان باب‌‌ها و سرفصل‌‌های متون برنامه به وسیله فهرست گزینشی، قابلیت‌‌های متنوع پژوهشی به همراه امکان  یادداشت‌‌برداری، ذخیره‌ سازی، ویرایش و چاپ متن نیز از دیگر امکانات این نرم‌افزار است.

آدرس کوتاه :