جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

نرم‌ افزار جامع تفاسیر نور 3 تولید شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نرم‌ افزار جامع تفاسیر نور 3 تولید شد


دایرةالمعارف چند رسانه‌ای قرآن کریم با عنوان جامع تفاسیر نور 3 به همت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی عرضه شد.

به همت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی

 

نرم‌افزار دایرةالمعارف چند رسانه‌ای متن کامل 572 عنوان کتاب در 2 هزار و 413 جلد است که شامل متن کامل قرآن کریم، 452 عنوان تفسیر فارسی و عربی در 2 هزار و 902 جلد می‌شود.

این تفاسیر شامل چهار عنوان تفسیر انگلیسی در 30 جلد و 15 فرهنگنامه معتبر قرآنی در 31 جلد می‌شود و با زبان واسط کاربری فارسی، عربی و انگلیسی تدوین شده است که قابلیت نصب بر روی سیستم عامل ویندوز را دارد.

در این نرم افزار 96 ترجمه وجود دارد که 32 ترجمه آن فارسی مستقل، 17 ترجمه فارسی برگرفته از تفاسیر و 47 ترجمه در 25 زبان خارجى است، همچنین 21 لغت‌نامه در 141 جلد و سه آوانگاری انگلیسی قرآن کریم نیز در این نرم افزار وجود دارد.

نمایش بیش از هزار تصویر و افزون بر 60 قطعه فیلم مرتبط با آیات، تجزیه و ترکیب تمام آیات قرآن، فایل آموزش صوتی و تصویری قابلیت‌های پژوهشی و محتوای علمی نرم‌ افزارهای نور از جمله قابلیت‌های این نرم‌افزار است.

ترجمه گویای فارسی و انگلیسی قرآن کریم، 15 دوره ترتیل کامل قرآن کریم و 159 قرائت مجلسی از 15 قاری جهان اسلام به همراه قرائت تحقیق خلیل حصری نیز در این نرم افزار گنجانده شده است.

یادآور می‌شود که قابلیت‌های صوتی مذکور، در نرم ‌افزار جامع تفاسیر نور موجود نیست و بعد از اتمام فرایند نصب، می‌توان امکانات صوتی مورد نیاز را از روی لوح فشرده مربوطه به برنامه افزود.

نسخه سوم این نرم افزار که اکنون به بازار رسیده است دارای اضافاتی مانند افزوده شدن 170 عنوان کتاب در 573 جلد به محتوای نرم ‌افزار است، همچنین رابط کاربری و افزایش قابلیت‌های بخش نمایش، جست‌وجو و آیات در کتب نیز ارتقاء یافته است.

طراحی قسمت «کتب مرتبط» برای نمایش ارتباط بین متن کتب با شرح‌ها و ترجمه‌های آن‌ها و انجام برخی اصلاحات و رفع ایرادهای گزارش‌ شده‌ توسط کاربران از دیگر تغییراتی است که در این نسخه نسبت به نسخه پیشین صورت گرفته است. / فارس

آدرس کوتاه :