جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

نرم افزار موضوعی تبیان در قم تولید شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نرم افزار موضوعی تبیان در قم تولید شد


با همکاری مرکز نور و موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره)، نرم افزار موضوعی «تبیان» در قم تولید شد.

با همکاری مرکز نور؛

سید مرتضی سجادی نژاد اظهار داشت: نرم افزار موضوعی تبیان محصول مشترک مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام (ره) که برای نخستین بار در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم عرضه شده است.

مدیر بخش نمایشگاه‌های مرکز نور ادامه داد: این نرم افزار حاوی متن 51 جلد از آثار موضوعی انتشاریافته از سوی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) شامل اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) در موضوعاتی از جمله؛ قرآن، عقاید و معارف، اجتماعی و فرهنگی، اخلاق و عرفان، حقوق و سیاست، اقتصاد و تاریخ است.

وی با بیان اینکه این محصول از سوی نشر عروج در حال عرضه است، گفت: «قرآن کتاب هدایت»، «اسلام ناب»، «امامت و انسان کامل»، «امر به معروف و نهی از منکر»، «انسان شناسی»، «تعلیم و تربیت»، «تاریخ معاصر ایران»، «آیین انقلاب اسلامی»، «استضعاف و استکبار»، «اقتصاد، تبلیغات (هنر و رسانه ها)»، «انتخابات»، «جایگاه زن»، «احزاب و گروه های سیاسی»، «جایگاه مردم»، «حکومت اسلامی»، «جهان اسلام» و «ایثار شهادت» از جمله کتاب های ارائه شده در این نرم افزاراست.

مدیر بخش نمایشگاه‌های مرکز نور به قابلیت های فنی و پژوهشی این محصول اشاره کرد و اظهار داشت: ارتباط واژگان متون برنامه با چند دوره لغت نامه، جستجوی ساده و پیشرفته در متن و فهرست کتاب‌های برنامه، یادداشت برداری، ذخیره سازی، ویرایش و چاپ متن، دسترسی آسان به آیات موجود در متون برنامه به همراه مطالب مربوط به آنها، از جمله قابلیت‌های پژوهشی نرم افزار موضوعی تبیان است.

سجادی نژاد خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این محصول به نشانی اینترنتی http://ww2.imam-khomeini.ir/eshop مراجعه کنند.

آدرس کوتاه :