رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

نزاع بیشترین آمار مراجعه افراد به پزشکی قانونی طی چهار ماهه نخست امسال - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


معاون پزشکی و آزمایشگاهی اداره‌کل پزشکی قانونی استان قم گفت: حدود 95 درصد از خدمات پزشکی قانونی در حوزه معاینات سرپایی ارائه می‌شود که از بین آنها آمار مراجعه افراد به دلیل ضرب و شتم و درگیری حائز رتبه اول است.

معاون پزشکی و آزمایشگاهی اداره‌کل پزشکی قانونی استان قم خبر داد

به نقل از روابط عمومی اداره‌کل پزشکی قانونی قم، فرزانه مهدی‌زاده اظهار کرد: طی چند سال گذشته روند کاهشی در تعداد مراجعات سرپایی به این اداره اتفاق افتاده، اما در هر سال مراجعه کنندگان نزاع و درگیری رتبه اول را از نظر تعداد به خود اختصاص داده‌اند.

وی با اشاره به بررسی آمار چهار ماه ابتدایی سال جاری خاطرنشان کرد: حدود 95 درصد از خدمات پزشکی قانونی در حوزه معاینات سرپایی ارائه می شود. مواردی مانند نزاع، تصادف و حوادث کار بیشترین میزان مراجعه کنندگان به پزشکی قانونی را بخود اختصاص می دهند که از بین آنها آمار مراجعه افراد به دلیل ضرب و شتم و درگیری حائز رتبه اول است.

معاون پزشکی و آزمایشگاهی اداره‌کل پزشکی قانونی استان قم ادامه داد: بررسی آمار مراجعات چهار ماه ابتدای سال جاری با مدت مشابه سال قبل نیز بیانگر افزایش یک درصدی پرونده های نزاع بررسی شده در این اداره است بطوریکه این آمار در مدت یاد شده سال جاری 3 هزار و 208 مورد و در مدت مشابه سال قبل 3 هزار و 165 مورد بوده است.

وی افزود: در چهار ماه ابتدای سال جاری تعداد 11 هزار و 933 مورد مراجعه در بخش معاینات این اداره کل صورت گرفته که 3 هزار و 208 مورد مربوط به نزاع و 2 هزار و 572 مورد مربوط به مصدومین حوادث رانندگی بوده است. مابقی مراجعات به علت های دیگر نظیر حوادث کار، بررسی وضعیت روان افراد، سلامت جسمانی، تعیین سن، دریافت مجوز سقط جنین و... بوده است./ فارس

آدرس کوتاه :