جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

نشست «بررسی نظام اربعین در حرکت به سوی جامعه آرمانی» برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نشست «بررسی نظام اربعین در حرکت به سوی جامعه آرمانی» برگزار می‌شود


مدیر مرکز پژوهش‌های مسجد مقدس جمکران گفت: این نشست تخصصی درصدد تبیین و تحلیل واقعه عظیم راهپیمایی اربعین حسینی در سال‌های اخیر در سرزمین نینوا است.

در مسجد مقدس جمکران

به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل مسجد مقدس جمکران، سید مجید مطهری‌نژاد از برگزاری نشست تخصصی «بررسی نظام اربعین در حرکت به سوی جامعه آرمانی» در مسجد مقدس جمکران خبر داد و گفت: این نشست هر ماه یک بار روزهای سه‌شنبه در سالن اجتماع مسجد مقدس جمکران برگزار شده و شرکت در آن برای عموم آزاد است.

 

وی ادامه داد: در این نشست درصدد تبیین و تحلیل واقعه عظیم راهپیمایی اربعین حسینی که در سال‌های اخیر در سرزمین نینوا در حال شکل‌گیری است، هستیم.

مدیر مرکز پژوهش‌های مسجد مقدس جمکران جذب افراد و گسترش حرکت به سوی امام را از مباحث مورد بررسی در این نشست عنوان کرد و گفت: در راهپیمایی اربعین در سال‌های اخیر تحولات روحی بزرگی شکل گرفته است که در تاریخ بشر بی‌نظیر است.

وی یادآور شد: در تاریخ بشر چند تحول عظیم روحی شکل گرفته است که در ظاهر پیامبران و امامان(علیهم‌السلام) در آن دخیل نبوده‌اند ولی در باطن این تحولات به‌دست آنها رقم خورده است در حالی که همیشه رسولان و امامان در تحولات روحی و انسانی به‌وجود آمده در اجتماعات بشری حضور ظاهری داشته‌اند.

مطهری‌نژاد انقلاب اسلامی ایران را یکی از تحولات بزرگ روحی در جهان دانست و بیان کرد: این انقلاب از دیدگاه امام و رهبری انقلابی است که منشا آن تحولات روحی بوده و همچنین این تحول روحی به دست ولی الهی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه همین نوع نگرش در بیداری الهی و اسلامی منطقه توسط رهبری دیده می‌شود، تصریح کرد: ماجرای راهپیمایی عظیم اربعین در سال‌های اخیر نیز همین گونه است و این نشان دهنده سه جریان بزرگ تحول روحی در چهار دهه اخیر هستیم.

مدیر مرکز پژوهش‌های مسجد مقدس جمکران ادامه داد: در نشست تخصصی مذکور به دنبال بررسی ماجرای راهپیمایی اربعین از این زاویه هستیم تا بدانیم آیا حقیقتاً اربعین و تحولات روحی واقع شده در راهپیمایی اربعین در راستای انقلاب اسلامی ایران و در امتداد رسیدن به نقطه‌ای روشن است؟

وی گفت: در هر نشست دو استاد و کارشناس حضور خواهند داشت تا به بحث در مورد زوایای مختلف این موضوع بپردازند.

مطهری‌نژاد از برگزاری دومین برنامه از سلسله نشست‌های تخصصی بررسی نظام اربعین در حرکت به سوی جامعه آرمانی خبر داد و خاطر نشان کرد: این نشست با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری بحرینی در روز سه شنبه سیزدهم مرداد ماه از  ساعت 18 تا 20 در ساختمان اداری مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد که از فرهیختگان مهدوی دعوت می‌شود با حضور خود زینت بخش این محفل نورانی باشند. / فارس

 

آدرس کوتاه :