جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

نصب تابلوهای راهنمای مسیر با نظر مشاور صورت می‌گیرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نصب تابلوهای راهنمای مسیر با نظر مشاور صورت می‌گیرد


سرپرست سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری قم گفت: نصب تابلوهای راهنمای مسیر با کارشناسی‌هایی صورت می‌گیرد و مشاور در این زمینه به ارائه نظر می‌پردازد تا تابلوها در مکان مناسب و بر اساس اصول نصب شود.

سرپرست سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری قم:

حسین شعبان‌زاده امروز در قم با اشاره به نصب تابلوهای هدایت مسیر اظهار کرد:‌ بر اساس طراحی صورت گرفته اکنون در تمام مناطق تابلوهای راهنمای مسیر نصب شده است.

وی خاطرنشان کرد: نصب تابلوها با کارشناسی‌هایی صورت می‌گیرد و مشاور در این زمینه به ارائه نظر می‌پردازد تا تابلوها در مکان مناسب و بر اساس اصول نصب شود.

سرپرست سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری قم عنوان کرد: نصب تابلوها در پردیسان در دستور کار است که در مرحله نخست نصب فونداسیون آنها انجام می‌شود، البته برای سایر مناطق شهر تابلوهای جدید و استانداردی طراحی شده تا نصب تابلوها از حالت سلیقه‌ای خارج شود.

وی با بیان اینکه مشکلات و موانع نصب تابلوها بررسی می‌شود، گفت: تابلوها در هدایت مسیر شهروندان موثر است، مکان‌یابی مناسب این تابلوها در پیدا کردن مسیر مناسب برای افراد مختلف تاثیر فراوانی دارد.

شعبان‌زاده خاطرنشان کرد: سالانه زائران فراوانی به شهر قم سفر می‌کنند، بنابراین با استفاده از این تابلوها هدایت می‌شوند و می‌توانند آدرس‌های مورد نظر خود را سریع‌تر پیدا کنند.

وی یادآور شد: باید در نصب تابلوهای راهنمای مسیر میزان و مکان تردد خودروها نیز در نظر گرفته شود تا مزاحمتی در این زمینه وجود نداشته باشد.

سرپرست سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری قم عنوان کرد: باید جلوی تابلوها پاکسازی و فضای سبز پیرامون تابلوها ساماندهی شود تا رانندگان و عابران به آسانی بتوانند تابلوها را بخوانند.

وی خاطرنشان کرد:‌ سازمان زیباسازی در این زمینه به ایفای نقش پرداخته و به ساماندهی تبلیغاتی که جلوی تابلوها را می‌گیرد، می‌پردازد.

شعبان‌زاده با اشاره به ویژگی‌هایی که در نصب تابلوها در نظر گرفته می‌شود گفت: فونت و ابعاد تابلوها در نصب تابلوها در معابر شهری در نظر گرفته می‌شود که بر اساس میزان سرعت خودروها این ویژگی‌ها تعیین می‌شود تا افراد مختلف بتوانند مسیر مورد نظر خود را پیدا کنند.

// فارس

آدرس کوتاه :