جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

نصب دوربین‌های پلاک‌خوان در مراکز معاینه فنی قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نصب دوربین‌های پلاک‌خوان در مراکز معاینه فنی قم


با نصب دوربین‌های پلاک خوان در مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین استان قم فازسوم آنلاین شدن مراکزمعاینه فنی استان عملیاتی شد.

در اجرای فاز سوم آنلاین شدن مراکز معاینه فنی صورت گرفت

 به نقل از روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان قم، حمیدرضا ذاکر سرپرست اداره نظارت فنی و بهره برداری از راه‌های این اداره کل اظهار داشت: طرح آنلاین شدن مراکز معاینه فنی با هدف رفع کامل تخلفات صدور کارت معاینه فنی برای خودروهای سنگین از یک سال گذشته آغاز شده و با نصب دوربین‌های پلاک خوان در این مراکز سومین مرحله آن به پایان رسید.

وی با اشاره به  تاثیر قابل توجه اجرای پروژه بر خط سازی مراکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای سنگین استان در سهولت نظارت و کنترل عملکرد مراکز و شناسایی تخلفات احتمالی افزود: فاز سوم این طرح با نصب دوربین‌های پلاک خوان به منظور شناسائی خودکار پلاک خودرو در هنگام ورود به مرکز معاینه فنی طراحی و اجرا شده و بدین ترتیب مشخصات وسایل نقلیه به همراه تصویر پلاک آنها از طریق سامانه به صورت آنلاین در اداره کل حمل و نقل و پایانه‌ها قابل مشاهده است.

سرپرست اداره نظارت فنی و بهره‌برداری از راه‌های اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان قم اظهار کرد: عدم ارسال تصویر خودرو و پلاک به منزله نامعتبر بودن معاینه فنی تلقی شده و صدور کد رهگیری برای خودرو صادر نخواهد شد و با توجه به ارتباط بین دو سامانه معاینه فنی و کارت هوشمند ناوگان، معاینه فنی فاقد کد ره‌گیری ثبتی در سامانه موجب توقف ارائه خدمات صدور اسناد حمل برای وسیله نقلیه خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه در فازهای اول و دوم این پروژه مراکز، مجهز به خطوط اینترنت و ثبت هوشمند و اتوماتیک نتایج تست‌های معاینه فنی شده‌اند اظهار کرد: نتایج  تست‌های معاینه فنی بدون دخالت اپراتور بر روی سامانه ثبت شده و به صورت آنلاین در اداره کل حمل‌و‌نقل قابل مشاهده و بررسی است. / فارس

آدرس کوتاه :