جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

نصب ۲۵ پل عابر پیاده در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نصب ۲۵ پل عابر پیاده در قم


سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از نصب ۲۵ پل عابر پیاده و تجهیز ۱۰ پل به پله برقی خبر داد.

در راستای ایمنی عابرین پیاده صورت می‌گیرد

 

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، حسین شعبانزاده درباره بحث کاهش ترافیک و اقدامات صورت گرفته در این زمینه گفت: تمام پروژه‌هایی که در حال اجرا است در کاهش ترافیک تاثیر دارد و رویکرد شهرداری قم رویکرد عمران و در راستای آن بحث کنترل ترافیک خواهد بود.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط این سازمان خاطرنشان کرد: نصب تابلوهای راهنمای مسیر از جمله فعالیت‌هایی است که تاکنون در منطقه هشت اجرا کردیم و برای مناطق چهار و هفت نیز همین اقدام صورت می‌گیرد و هم اکنون تابلو‌های آن در حال ساخت هستند.

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم بیان کرد: با نصب این تابلو‌ها اطلاع‌رسانی لازم صورت گرفته و مسافرین به راحتی می‌توانند مسیر مورد نظر خود را پیدا کرده و با توقف‌های بیجا ایجاد ترافیک نکنند.

شعبان‌زاده ادامه داد: خط کشی معابر یکی دیگر از برنامه‌هایی است که صورت گرفته و در فرآیندی مقرر شده تا پیمانکار به طور کامل به خط کشی بپردازد.

وی از برنامه‌ریزی برای نصب 25 پل عابر پیاده خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر 24 پل عابر وجود دارد و تا 10 روز آینده مناقصه 25 پل‌ عابر پیاده دیگر آغاز و اقدام به ساخت آن‌ها می‌شود و با برنامه‌ریزی صورت گرفته امیدواریم در مدت زمان 10 ماهه این عملیات به پایان برسد.

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم همچنین گفت: 10 پل عابر پیاده نیز با توجه به نیاز سنجی‌های صورت گرفته مجهز به پله برقی می‌شوند که همه این اقدامات در راستای ایمنی عابرین پیاده است تا بتوانند با امنیت بیشتری به عبور و مرور بپردازند.

شعبانزاده خواستار همکاری مردم و رعایت قوانین از جانب آن‌ها شد و بیان کرد: عامل اصلی ایجاد ترافیک خود مردم هستند و اگر هر کسی اصول شهروندی را رعایت کند و بداند عابر پیاده نیز موظف است حقوق خود را رعایت کند قطعا حوادث اتفاق نمی‌افتد.

وی اضافه کرد: عابرین باید برای عبور از خیابان از پل عابر استفاده کنند چون با این‌کار نه تنها امنیت خود آن‌ها حفظ می‌شود بلکه نظم خاصی در سطح شهر ایجاد می‌شود و رانندگان وسایل نقلیه هم به راحتی به عبور و مرور می‌پردازند.

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم موتورسواران را یکی دیگر از عوامل ایجاد ترافیک برشمرد و عنوان کرد: موتورسواران هم باید برای کمک به کنترل ترافیک قوانین را رعایت کنند چرا که یکی از دلایل بروز حوادث و تصادفات بی توجهی برخی موتورسواران به قوانین است./ فارس

آدرس کوتاه :