جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

نصرتی نماینده ورزش قم در مسابقات ووشوی قهرمانی آسیا شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نصرتی نماینده ورزش قم در مسابقات ووشوی قهرمانی آسیا شد


دبیر هیئت ووشوی استان قم با بیان اینکه مدرسه ووشو در قم احداث می‌شود گفت: نصرتی نماینده ورزش قم در مسابقات ووشوی قهرمانی آسیا شد.

رشی

محمد هادی رشیدی اظهار داشت: مسابقات ووشوی انتخابی تیم ملی جوانان کشورمان در حالی روز گذشته با حضور ۴۰ ووشوکار بر‌تر کشور برگزار شد که نماینده ووشوی قم در این مسابقات عملکرد فوق العاده‌ای داشت.

وی افزود: امیر نصرتی ووشوکار رده سنی جوانان در مسابقات انتخابی پیکارهای آسیایی ۲۰۱۵ چین موفق به شکست دادن تمامی حریفان خود و حضور بر سکوی قهرمانی دور انتخابی شد تا نماینده ورزش قم در مسابقات ووشوی قهرمانی آسیا شود.

دبیر هیئت ووشوی استان قم گفت: این ووشوکار آینده دار در بخش ساندا در دسته منهای ۵۲ کیلوگرم به مصاف با حریفان خود پرداخت و توانست همه رقیبان خود را شکست دهد و ملی پوش کشورمان در مسابقات آسیایی چین شود که قرار است مرداد امسال برگزار شود.

رشیدی بیان داشت: در بخش بانوان نیز معصومه شفاهی در قسمت تالو برای به دست آوردن پیراهن تیم ملی امروز به رقابت می‌پردازد در حالی که در بخش تالو ۵۰ ووشوکار بانو در ۳ رده سنی با هم مسابقه می‌دهند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره راه اندازی مدرسه ووشو در قم عنوان کرد: این مدرسه ووشو قرار است تابستان امسال با حضور رئیس فدراسیون ووشو به بهره برداری برسد و آموزش آکادمیک ووشوکاران در رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان دختر و پسر در دستور کار قرار گرفته است.

دبیر هیئت ووشوی استان قم تصریح کرد: تاکنون چینین طرحی به این وسعت در کشور اجرایی نشده و این برنامه می‌تواند نقش مهمی در تضمین آینده ووشوی استان قم ایفا کند.

آدرس کوتاه :