جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

نظام اسلامی به مردم حق انتخاب داد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نظام اسلامی به مردم حق انتخاب داد


وزیر کشور گفت: به برکت نظام اسلامی ایران شاهد هستیم که مردم در همه عرصه‌ها تصمیم‌گیر هستند.

اجمالی/ وزیر کشور:

 

عبدالرضا رحمانی‌فضلی صبح امروز در دومین روز از همایش بانوان عضو شوراهای اسلامی شهرهای سراسر کشور که به میزبانی شهرداری قم برگزار شد، گفت: زحماتی که برای برگزاری این جلسه کشیده شده قابل تقدیر است و می‌تواند اثرگذاری داشته باشد.

وی گفت: این جلسات باید بیشتر برگزار شود و با یک هدف‌گذاری روشن باید به نتایج اساسی برسیم و ما نیز کمک می‌کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

رحمانی‌فضلی با اشاره به موضوع شوراباوری گفت: شورا امر مهمی است و ما اصل شورا را باور داریم و اعتقاد داریم و روند شوراهای موجود نیز که بررسی می‌کنیم خوب است.

وزیر کشور با بیان اینکه الان شوراها به قدری خوب عمل می‌کنند که اعتماد عمومی مردم را جلب کردند و در رفع مشکلات کمک می‌کنند گفت: در کشور ما هم نظام انتخابات و هم نظام تصمیم سازی مبتنی بر مردم شکل گرفته و این به برکت نظام اسلامی ایران است.

رحمانی‌فضلی تصریح کرد: در طول تاریخ هزاران ساله ایران هیچ نظامی را نداشته‌ایم که مردم تصمیم‌گیر باشند و دایره تصمیم‌گیری مردم در گذشته فقط خانواده بود اما نظام اسلامی مشارکت مردم را گسترش داد.

وزیر کشور گفت: در دوره پهلوی انتخابات یک انتخاب ظاهری بود و کسی جرات حرف زدن نداشت، چرا که نظام نظام استبدادی بود و هر چه شاه می‌گفت باید رعایت می‌شد.

وی بیان کرد: اما در نظام اسلامی، قانون اساسی به گونه‌ای نوشته شد که مردم به عنوان محور اصلی باشند و در بندهای مختلف تجلی اراده مردم را داریم./ فارس

آدرس کوتاه :