رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

نفرات اول تا سوم کشتی آزاد جوانان قم معرفی شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی رده سنی جوانان استان قم با معرفی نفرات اول تا سوم و دعوت از برترین‌ها به اردوی تیم منتخب قم به پایان رسید.

در هشت وزن

در حالی که کشتی‌گیران قم در شش ماه نخست سال جاری در اردوی تیم‌های ملی رده‌های سنی مختلف درگیر برنامه‌های آماده‌سازی برای حضور در میادین برون‌مرزی بودند، اکنون باید خود را برای اعزام به رقابت‌های قهرمانی کشور آماده کنند.

معمولا هر ساله رسم بر این است که مسابقات کشتی فرنگی و آزاد قهرمانی کشور در تمام رده‌های سنی اعم از خردسالان، نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در شش ماه دوم سال برگزار شود، به همین منظور هیئت کشتی استان قم اقدام به برگزاری رقابت‌های انتخابی قم کرد.

رقابت‌های انتخابی با حضور کشتی‌گیران تمام باشگاه‌های فعال قم به انجام رسید در حالی که هیئت کشتی قم این رقابت‌ها را در رده سنی جوانان کشتی آزاد با عنوان یادواره شهید شکری برگزار کرد و خانه کشتی فجر مجموعه ورزشی جواد الائمه منطقه نیروگاه نیز میزبان مسابقات بود.

بر اساس برنامه‌ریزی مسئولین برگزاری این رقابت‌ها، مسابقات کشتی آزاد انتخابی رده سنی جوانان استان قم با شرکت 103 آزادکار جوان برگزار شد و مجموعا 116 رقابت به انجام رسید تا نفرات برتر اوزان 50، 55، 60، 66، 74، 84، 96 و 120 کیلوگرم این رقابت‌ها مشخص شوند.

در پایان این رقابت‌ها افراد برتر در حالی معرفی شدند که در وزن 50 کیلوگرم مهرداد اسماعیل‌گنجه و علی بیات به دیدار نهایی راه یافتند و این کشتی با برتری اسماعیل‌گنجه به پایان رسید و وی قهرمان شد، ضمن اینکه با نایب قهرمانی بیات، عنوان سوم مشترک به حامد یاری و مهدی البرز رسید.

در وزن 55 کیلوگرم رقابت پایانی بر سر کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی بین مجتبی نعمتیان و سهیل اسکندری برگزار شد که برنده این مسابقه نعمتیان بود، ضمن اینکه در رده‌بندی نهایی این وزن بعد از نعمتیان و اسکندری، مقام سوم به علیرضا عباسی اختصاص یافت.

در وزن 60 کیلوگرم و در پایان مسابقه فینال عباس بیگدلی با شکست دادن ایمان سلطانی در جایگاه نخست ایستاد و مقام قهرمانی را از آن خود کرد، ضمن اینکه مهدی خالقی در این وزن در جایگاه سوم ایستاد تا نشان برنز رقابت‌های انتخابی کشتی آزاد جوانان قم را به خود اختصاص دهد.

در وزن 66 کیلوگرم مسابقه پایانی برای تعیین قهرمان این وزن بین مهدی اصفهانی و حمیدرضا دهشیری به انجام رسید و سرانجام این اصفهانی بود که بر سکوی نخست ایستاد و قهرمان شد، ضمن اینکه بعد از دهشیری، مقام سوم به احمدرضا صابری تعلق گرفت.

در وزن 74 کیلوگرم محمدرضا احمدی با غلبه بر اشکان اسکندری قهرمان شد و مقام سوم به علی‌اصغر حقیقی رسید، در وزن 84 کیلوگرم امید نوروزی با شکست دادن محمد محمدی به مقام نخست دست یافت و قهرمان شد، ضمن اینکه مقام سوم از آن محمد کلهری شد.

در وزن 96 کیلوگرم و در رقابت پایانی بین سجاد ابراهیمی و سیدعباس مصطفوی این ابراهیمی بود که پیروز از تشک کشتی خارج شد و عنوان قهرمانی را به دست آورد در حالی که محمد عبادی در این وزن سوم شد، ضمن اینکه در وزن 120 کیلوگرم مقام‌های اول تا سوم به ترتیب به علی جوشقانی، میلاد آموزگار و سیدمحمد موسوی رسید./ فارس

آدرس کوتاه :