جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

نفرات برتر مسابقات شطرنج جام رمضان در قم معرفی شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نفرات برتر مسابقات شطرنج جام رمضان در قم معرفی شدند


پیکارهای شطرنج قهرمانی جام رمضان در پایان 6 مرحله رقابت مدعیان در یک جدول سوئیسی معرفی و در حضور مسئولین هیئت شطرنج استان قم تجلیل شدند.

با پایان رقابت 30 شطرنج‌باز

درحالی که مدت زمان بسیار کوتاهی از برگزاری مجمع انتخابات هیئت شطرنج استان قم سپری می‌شود و حسین رحمتی‌نشاط، رئیس چهار سال قبل این هیئت ورزشی برای مدت چهار سال دیگر سکان‌دار هدایت شطرنج قم شده است، نخستین مسابقه استانی در دوره دوم ریاست چهار سال رحمتی‌نشاط در قم برگزار شد.

در شرایطی که شطرنج‌بازان قم بعد از ماه پر خیر و برکت رمضان باید خود را آماده حضور موفق در بالاترین سطح رقابت‌های باشگاهی شطرنج کشور یعنی لیگ برتر ایران جام اندیشمندان کنند، مدعیان عضویت در تیم لیگ برتری قم در جام رمضان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

این درحالی است که سالن شطرنج مجموعه ورزشی شهید جعفر حیدریان قم میزبانی این دوره از مسابقات شطرنج جام رمضان قهرمانی استان قم را انجام داد و طی آن شرکت کنندگان در تلاش برای کسب عناوین برتر در یک جدول سوئیسی در 6 دور با یکدیگر به رقابت پرداختند.

30 نفر شرکت کننده در این دوره از مسابقات جام رمضان شطرنج قهرمانی قم حضور داشتند و اکثر آنها از قهرمانان و نفرات برتر شطرنج استان قم محسوب می‌شدند و در آستانه فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر شطرنج ایران، رقابتی نزدیک و پایاپای برای کسب عناوین برتر داشتند.

مسابقه‌ برای رسیدن به مقام‌های اول تا سوم جام رمضان شطرنج قهرمانی مردان قم با زمان 25 دقیقه برای هر یک از بازیکنان به اضافه 10 ثانیه پاداش به ازای هر حرکت انجام شد رقابتی جذاب و دیدنی که در واقع مسابقه‌ای سریع محسوب می‌شد.

در پایان این دوره از مسابقات شطرنج جام رمضان قهرمانی استان قم مصطفی سخایی که یکی از اعضای تیم لیگ برتری تربیت قم در مسابقات باشگاه‌های برتر کشور جام اندیشمندان محسوب می‌شود، بهترین عملکرد را داشت و بالاتر از دیگر شرکت کنندگان در این دوره با کسب 5.5 امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و قهرمان این جام شد.

در رده‌بندی نهایی این رقابت‌ها، مهدی مطلبی با کسب 5 امتیاز رتبه دوم را کسب کرد و بر سکوی نایب قهرمانی قرار گرفت،‌ ضمن اینکه سعید شریعت با کسب 4.5 امتیاز رتبه سوم را به خود اختصاص داد و مهدی بیگدلی به همراه وحید الله‌وردیان نیز با همین تعداد امتیاز و بر اساس پوئن‌شکنی رتبه‌های چهارم و پنجم را به دست آوردند.

نکته جالب توجه در حاشیه رقابت‌های شطرنج قهرمانی جام رمضان استان قم حضور عباس جهان‌بینی مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی صبای قم بود تا موضوع حمایت باشگاه صبا از تیم لیگ برتری شطرنج قم در فصل جدید این دوره از رقابت‌ها را تقویت کند.

// فارس

آدرس کوتاه :