جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

نقاط آسیب‌خیز قم شناسایی شده‌اند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نقاط آسیب‌خیز قم شناسایی شده‌اند


رئیس کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی شورای شهر قم گفت: پس از بررسی‌های لازم، نقاط آسیب‌خیز شهر را شناسایی کرده‌ایم که این امر می‌تواند زمینه یک برنامه‌ریزی جامع برای فعالیت‌های فرهنگی شهرداری را فراهم کند.

رئیس کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی شورای شهر قم:

طوبی حجازی امروز در قم با اشاره به جلسات منظم کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم در سال گذشته و چهار ماه نخست امسال اظهار کرد: جلساتی را در کمیته اجتماعی داشتیم و مباحثی را در رابطه با امور اجتماعی در سطح شهر قم مورد ارزیابی و اجرا قرار دادیم که نتایج خوبی به همراه داشته‌اند.

وی افزود: از جمله این اقدامات می‌توان به دو مورد بازدید از کمپ ترک اعتیاد قمرود و همچنین بند نسوان و زنان زندانی اشاره کرد که به منظور آسیب‌شناسی معضلات اجتماعی صورت گرفتند.

رئیس کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه بازدید از کمپ ترک اعتیاد در دو نوبت صورت گرفت خاطرنشان کرد: نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که آمار معتادان رو به افزایش است.

وی ادامه داد: لازم است شهرداری در اداره این کمپ کمک‌های بیشتری داشته باشد زیرا این امر در نهایت به نفع شهر و شهروندان خواهد بود و جوانان را از آسیب اعتیاد مصون نگاه می‌دارد.

حجازی با اشاره به معضلات فراوانی که به واسطه اعتیاد رواج می‌یابند گفت: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات در این زمینه طلاق و از هم گسیختن کانون خانواده است به همین دلیل جلوگیری از گسترش اعتیاد، تا حدی منجر به جلوگیری از معضل طلاق هم خواهد شد.

رئیس کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: به نظر می‌رسد ضروری است شهرداری قوی‌تر از گذشته در عرصه پیشگیری از اعتیاد وارد میدان شود.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار موجود، 35 درصد قاچاقچیان مواد مخدر شاغل هستند گفت: بنابراین لازم است در ادارات نسبت به مسئله اعتیاد و قاچاق، توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

حجازی افزود: از دیگر ضروریات حال حاضر شهر قم این است که سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری هر چه سریع‌تر، مدیر بخش اجتماعی خود را مشخص کند زیرا اجرای سیاست‌های کمیته امور اجتماعی کمیسیون فرهنگی شورای شهر، در بستر این سازمان محقق خواهد شد.

رئیس کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر اینکه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم باید مسئله آموزش زنان را جدی بگیرد گفت: پس از بررسی‌های لازم، نقاط آسیب‌خیز شهر را شناسایی کرده‌ایم که این امر می‌تواند زمینه یک برنامه‌ریزی جامع برای فعالیت‌های فرهنگی شهرداری را فراهم کند.

وی در ادامه به مشکلات فرهنگی در پردیسان پرداخت و خاطرنشان کرد: پردیسان از نظر مسائل اجتماعی می‌تواند از دیگر نقاط شهر مخاطرات بیشتری داشته باشد بنابراین از هم اکنون باید به فکر آینده باشیم.

حجازی با بیان اینکه مشکلات دیگری همچون مهاجرت‌های بیجا، مشاغل کاذب و عدم رعایت شئونات اسلامی از سوی برخی افراد هم در قم مشاهده می‌شوند گفت: در همه این حوزه‌ها سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری قم می‌تواند برنامه‌هایی برای جلوگیری از گسترش آسیب‌ها و رفع آنها داشته باشد./ فارس

آدرس کوتاه :