جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

نقش آموزش و پرورش قم در دفاع مقدس به صورت نظام­‌مند تبیین می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نقش آموزش و پرورش قم در دفاع مقدس به صورت نظام­‌مند تبیین می‌شود


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم گفت: نقش حضور آموزش و پرورش استان در دوران دفاع مقدس با اجرای آیین نامه شورای هماهنگی حفظ آثار، به صورت نظام‌مند تبیین می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم:

به نقل از روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم، احمد حسینی در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به تاریخچه و اهداف تشکیل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ابراز کرد: این مجموعه زیر نظر هیئت امنایی متشکل از تعدادی مسئولان عالی رتبه نظام و وزرا از جمله وزیر آموزش و پرورش و برخی روسای سازمان‌ها و فرماندهان نظامی اداره می‌شود و تصمیمات و سیاست ابلاغی کلی آن در استان‌ها توسط شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و کمیته‌های اجرایی مربوطه، عملیاتی می‌شود.

وی ادامه داد: به‌دلیل ارتباط گسترده و مستقیم آموزش و پرورش با خانواده‌ها، این مجموعه می‌تواند موثر‌ترین نقش را در ترویج فرهنگ حماسه و ایثار و به ویژه جمع‌آوری آثار و مستندات نقش آفرینی آموزش و پرورش قم در دوران دفاع مقدس ایفا کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در در زمینه حفظ آثار دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در بخش جمع آوری مستندات اقدامات مناسبی انجام شده اما در موضوعاتی مثل وضعیت تحصیل رزمندگان اسلام و همچنین نحوه فعالیت مدارس ایثارگران، اقدام قابل توجهی صورت نگرفته است.  

حسینی آسیب شناسی، تعامل و همدلی با دیگر نهادها و جامعیت و دربرگیری جمع آوری اسناد دفاع مقدس را سه موضوع قابل توجه خواند و تاکید کرد: باید به گونه‌ای حرکت کنیم که در صورت مطالبه نسل‌های آینده نسبت به موضوعات دفاع مقدس، منابع و پاسخ‌های مستدل و کافی موجود باشد.

وی با اشاره به پیشرفت طرح ساخت مرکز فرهنگی انقلاب و دفاع مقدس در استان قم گفت: آموزش و پرورش به عنوان عضو ثابت شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان می‌تواند در زمینه تامین محتوای موزه با کمیته محتوایی موزه دفاع مقدس، نهایت همکاری را داشته باشد.

دبیر شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان قم همچنین اظهار کرد: امیدواریم با فعالیت اعضای این شورا که متشکل از مدیران و روسای نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان هستند و همچنین کمیته‌های تخصصی مربوطه، حفظ و جمع آوری آثار دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ارزشی آن دوران بخصوص در آموزش و پرورش به صورت نظام‌مند پیگیری شود.

// فارس

آدرس کوتاه :