جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

نقیب علوی - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

نقیب علوی

نقیب علوی


 


عرض ارادت به فرزندان ائمه اطهار (ع) از وظایف شیعیان و سنتی نیکوست همانگونه که رهبر معظم انقلاب « مدّظله » سفارش فرمودند: « امامزادگان ما باید قطب فرهنگی باشند. » به این منظور سیمای نور با ساخت مستند «نقیب علوی » می کوشد تا در راستای رسالت رسانه ای خود نسبت به معرفی گوشه هایی از زندگانی و کرامات امامزادگان شریف مدفون در قم بپردازد.

 

« نقیب علوی » عنوان مستند تلویزیونی است که به معرفی ابعاد شخصیت و زندگانی امام موسی مبرقع ، فرزند بلافصل جواد الائمه امام محمد تقی (ع) می پردازد. در شرح زندگانی امام موسی مبرقع آمده است که ایشان در سال214 هجری قمری از دامن بانویی بافضیلت و پرهیزگار به نام سمانه مغربی به دنیا چشم گشودند . امام موسی مبرقع نخستین فرد از فرزندان امام جواد (ع) می باشند که در سال 259 هجری قمری به قم آمدند.قبر مبارک ایشان به نام بارگاه شاهزاده موسی مبرقع ، در کنار چهل اختران در محله ی آذر شهر قم ، معروف و زیارتگاه ارادتمندان است. موسی مبرقع در نزد علما و بزرگان شیعه ، به راستگویی ، ایمان ،دانش و پرهیزگاری شهرت داشت . .همه ی سادات رضوی قم از نسل ایشان هستند .
همچنین در باب لقب ایشان ذکر شده است که امام موسی مبرقع همچون یوسف شمایلی زیبا و صورتی نورانی داشت و از اینرو نقابی بر چهره مبارک می انداخت...

 

مستند « نقیب علوی » در طبقه « ب » به تهیه کنندگی عباس یداللهی برای پخش از شبکه نور آماده شده است.

 

عوامل برنامه

کارگردان : مهدی زمانپور کیاسری ؛

نویسنده : ناصر برهان آزاد ؛

تصویربردار : فرخ مجیدی ؛

تدوین : سالار خیلی ؛

مدیر تولید : حسن طهماسبی ؛

مجری طرح : سمیه زراعتکار .آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.