جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

نمازگزاران قمی جنایات صهونیست‌ها در حمله به مسجدالاقصی را محکوم کردند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نمازگزاران قمی جنایات صهونیست‌ها در حمله به مسجدالاقصی را محکوم کردند


راهپیمایی اعتراضی مردم قم علیه جنایت اخیر صهیونیست‌ها در حمله به مسجدالاقصی بعد از اقامه نماز جمعه برگزار شد.

در راهپیمایی روز جمعه

 

6 روز از آغاز حملات وحشیانه شهرک‌نشینان صهیونیست با حمایت نظامیان این رژیم به مسجدالاقصی می‌گذرد؛ حملاتی که از حادثه آتش زدن قبله نخست مسلمانان توسط صهیونیست‌ها تاکنون بی‌سابقه است.

این در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای خواستار خویشتنداری طرفین درگیر شده اما ورود غیر قانونی صهیونیست‌ها و شهرک‌نشینان به این مکان مقدس و حمله به نمازگزاران فلسطینی را محکوم نکرده است.

در عین حال نظامیان متجاوز صهیونیست بدون توجه به این بیانیه صبح امروز بار دیگر حملات خود به فلسطینیان را در «عین اللوزه» در منطقه «سلوان» واقع در جنوب مسجد‌الاقصی شدت بخشیده‌اند.

در اعتراض به این جنایت وحشیانه و هتک حرمت قبله نخست مسلمانان، نمازگزاران جمعه در بسیاری از شهرها بعد از اقامه فریضه جمعه دست به راهپیمایی گسترده‌ای زدند.

در شهر مقدس و ولایی قم نیز، مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه بعد از استماع خطبه‌ها به امامت آیت‌الله اعرافی و اقامه نماز جمعه، از حرم مطهر فاطمه معصومه(س) به سمت چهار راه شهدا راهپیمایی کردند.

در طول مسیر، بنرها، پارچه‌نوشته‌ها و پلاکاردهایی حاوی شعارهای ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی به چشم می‌خورد؛ «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر دولت آل سعود»، «رژیم صهیونیستی ننگت باد» و «وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد» نیز شعار اصلی راهپیمایان بود.

در این حرکت اعتراضی مردم قم نسبت به جنایات اخیر صهیونیست‌ها در حمله به مسجدالاقصی، آیت‌الله علیرضا اعرافی امام جمعه قم و رئیس جامعة‌المصطفی العالمیه، شخصیت‌های برجسته حوزوی و اساتید و فضلا، مدیران دولتی، برخی مسئولان و شخصیت‌های نظامی و انتظامی قم و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

در پایان نیز قطعنامه‌ای علیه این اقدام وحشیانه صهیونیست‌ها قرائت و از نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد و شورای امنیت خواسته شد، نسبت به محکومیت این اقدام و نیز پایان دادن به آن تلاش کنند.

همچنین راهپیمایان قمی خواستار توجه بیشتر ملت‌ها به ویژه مسلمانان جهان به فجایعی که امروز در فلسطین و به دست نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست رخ می‌دهد شدند و از همه آنها خواستند ضمن حفظ هوشیاری، برای نجات قدس شریف با یکدیگر متحد شوند./ فارس

آدرس کوتاه :