جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

نماز صدای دلتنگی بنده برای خالق است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نماز صدای دلتنگی بنده برای خالق است


استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه خدای متعال از بندگانش خواسته حداقل پنج بار در روز در محضرش حاضر شوند، گفت: نماز صدای دلتنگی بنده برای خداست و خدای می‌خواهد بندگانش به این وسیله با وی سخن بگویند.

استاد حوزه علمیه قم:

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد دارستانی در مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه هیچ مادری به مهربانی خدای متعال نیست، اظهار کرد: خدای متعال از بندگانش خواسته روزی حداقل پنج بار در محضر خدای متعال حاضر شود تا صدای بندگانش را بشنود.

وی ادامه داد: همان طور که اگر پدر و مادر چند روزی فرزندشان را نبینند دلتنگ می‌شوند خدای متعال نیز اگر در این پنج وعده صدای بنده‌اش را نشنود دلتنگ می‌شود و وی را عقاب می‌کند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه باید ببینیم در قصه بندگی چقدر به خدای متعال باور داریم، بیان کرد: اگر ایمان داشتیم خداوند از مادر برای ما مهربان‌تر است هیچ‌گاه از سر از سجده بر نمی‌داشتیم.

دارستانی افزود: خداوند متعال شدید‌العقاب است اما کسانی که بندگی او را می‌کنند از خدا نمی‌ترسند بلکه از دست دادن خدا برایشان ترس دارد، از دست دادن عشق الهی برایشان دردناک است و نمی‌توانند فراغ خدا را تحمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه رحمت خدا بر غضبش سبقت دارد، گفت: باید از مهربانی خداوند برای مردم بگوییم تا بدانند خالق هستی رحمت و مغفرت بیکران دارد و اگر بنده‌اش خطایی کند و از عمل خود پشیمان شود وی را می‌بخشد.

استاد حوزه علمیه قم در پایان خاطرنشان کرد: هر کس زمین می‌خورد عزیزتر می‌شود، خدای متعال نیز بندگان زمین خورده‌اش را دوست دارد. وقتی بنده شرمنده اشتباه و گناهش شود خدای متعال مانند پدری مهربان دست او را می‌گیرد و از خطا و اشتباهش می‌گذرد.

// فارس

آدرس کوتاه :