جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

نمایش قاصدک - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

نمایش قاصدک

نمایش قاصدک


Loading the player...

نمايش قاصدک

 

شهيد جعفر حيدريان از شهداي لشکر 17 علي ابن ابيطالب (ع) در دوران دفاع مقدس از قم بود. گوشه اي از زندگي اين جوان رشيد اسلام در نمايشي با 3 قسمت 20 دقيقه اي با هدف آشنايي نسل جوان با ارزشهاي دفاع مقدس و معرفي شخصيتهاي موثر در پيشبرد اهداف انقلاب و فداکاري جوانان اين ديار قهرمان پرور ارائه مي گردد.

حاج سيف ا... در خيابان دورشهر قم دکان تعميرات طلا و جواهر دارد.او با پسرش حسن که دبيرستان صدر درس مي خواند، مداوم بر سر درس ومشق بگو مگو دارد . روزي جعفر به ديدن حاج سيف ا... مي آيد. حاج سيف ا... اهل فردو است و يکي از دوستان مشهدي غلامرضا خدا بيامرز پدر جعفر در فردو بوده است.

حاج سيف ا... جعفر را از زماني که رهبري تظاهرات مردم خيابان دورشهر و صفائيه را در انقلاب برعهده داشته نديده وي از ديدن جعفر بسيار خوشحال مي شود.

جعفر مي گويد بعد از انقلاب مسئول محافظين از بيت حضرت امام (ره) در قم شده است. بعد از فوت پدرش دوباره از تهران به روستاي فردو آمدهاند و خانواده اش اکنون در روستا به سر مي برند. او نان آور خانواده است و بايد کار کند واز حاج سيف ا... مي خواهد اجازه دهد در دکان او مشغول کار شود تا بتواند خرج همسري که تازه با او عقد کرده نيز همراه خانواده اش بدهد
حاج سيف ا.. که مي داند جعفر جواني انقلابي ، پاک و سالم است قبول مي کند.

حسن نيز مي فهمد که جعفر فوتبال را بصورت حرفه اي بلد است و روزگاري که در تهران بوده در چندين باشگاه بازي مي کرده است. اما به واسطه فعاليتهاي فرهنگي و انقلابي و ضرورت حفاظت از امام خميني مجبور شده مدتي فوتبال را رها نمايد.

حسن از جعفر مي خواهد مسئوليت تيم فوتبال دبيرستان صدر را که اکنون متولي ندارد، برعهده بگيرد ...

عوامل اين برنامه:

نويسنده: خانم الهه حيدري

تهيه کننده : آقاي محسن صباغ زاده

کارگردان: آقاي محسن صباغ زاده

بازيگران: سيد حميد لاجوردي، محمد هدايتي، الهام رسولي، امير حسين ياوري، مريم السادات صدر پور، محمد حاج بابايي، امير حسين هنرمند،

گوينده: شاهين احمديان

صدابردار: الهه حيدري

سردبير: منصوره سلمانزاده
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.