جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

نمایشگاه «130 ستاره فاطمی» در قم افتتاح شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نمایشگاه «130 ستاره فاطمی» در قم افتتاح شد


در آستانه فرا رسیدن هفته دفاع مقدس طی مراسمی نمایشگاه «130 ستاره فاطمی» در سالن سوره حوزه هنری استان قم افتتاح شد.

از سوی حوزه هنری

مراسم افتتاح نمایشگاه «130 ستاره فاطمی» پیش از ظهر امروز با حضور سرهنگ حسینی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم، معصومه ظهیری مشاور استاندار قم و مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده، وحید فرجی معاون هنری ارشاد اسلامی قم و محمد حسین آقابابایی معاون فرهنگی هنری حوزه هنری قم افتتاح شد.

در ابتدای این مراسم معاون فرهنگی هنری حوزه هنری اظهار کرد: امیدواریم برگزاری این نمایشگاه قدمی در راه پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس باشد تا بتوانیم خاطره ماندگار شهیدان انقلاب و دفاع مقدس را در ذهن و یاد جوانان و نوجوانان ایران اسلامی ثبت کنیم.

در ادامه این مراسم مشاور استاندار قم و مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ضمن گرامیداشت ایام دفاع مقدس و تسلیت سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر(ع) گفت: مسئولان وظیفه دارند بصیرت و آگاهی را به نسل امروز منتقل کنند. یکی از راه‌های حفظ میراث دوران دفاع مقدس شناساندن این نسل به نسل امروز است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نمایشگاه «130 ستاره فاطمی» گفت: این زنان دلبسته و دلداده حضرت امام(ره) و راه او بودند. ویژگی شهدای ما شناخت و خود آگاهی بود. زنان شهیده ما به مِلک و مُلکشان متعهد بودند و این موجب شد که پشتیبان انقلاب و دفاع مقدس باشند و صحنه را خالی نکنند.

در پایان این مراسم نیز مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم در سخنانی یاد شهدای دوران دفاع مقدس را گرامی داشت و گفت: تعریف ما از دفاع مقدس بدون در نظر گرفتن نقش زنان، ناقص و ابتر خواهد ماند. زنان شهیده‌ این سرزمین تجلی ایثار و عاطفه هستند.

وی در ادامه گفت: 85 درصد از وقایع دوران دفاع مقدس ما در پشت جبهه در شهرهای ما و در مرحله پشتیبانی اتفاق افتاد و بانوان جامعه ما در این بخش نقش بی‌بدیلی داشتند. تجربه سال‌های پس از دفاع مقدس نشان داد که هر جا به ارزش‌های دفاع مقدس تمسک جستیم، موفق شدیم.

سرهنگ حسینی در پایان خود گفت: برای پیشبرد دفاع مقدس و ارزش‌های آن باید به هنر متوسل شد و برپایی چنین نمایشگاه‌ها و برنامه‌هایی استمرار دفاع مقدس است.

نمایشگاه «130 ستاره فاطمی» تصاویر و زندگی‌نامه تعدادی از زنان شهید استان قم در دوران انقلاب و دفاع مقدس را در بر می‌گیرد.

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند در هفته دفاع مقدس و از تاریخ 30 شهریور ماه تا 7 مهر ماه 1394 و از ساعت 9 تا 12 به نشانی خیابان شهداء(صفائیه)، کوچه 23، پلاک 8 مراجعه کنند./ فارس

آدرس کوتاه :